Ferroli markası çıkarmış ve geliştirmiş olduğu kombi modelleriyle ülke genelinde birçok evin kombi alırken ilk tercihi olmuştur. Her ne kadar kaliteli ve yüksek performanslı bir marka olmuş olsa da kimi zaman fabrika hatası kaynaklı, kimi zaman da kullanıcı kaynaklı hatalarla karşılaşabilir. Her ne sebepten olursa olsun günlük hayat akışını aksatılmaması için bu arızaların kısa süre içerisinde giderilmesi gerekir. Ferroli kombi çalışıyor sonra duruyor şikayeti de zaman zaman kullanıcılar tarafından dillendirilen şikayetlerden birisidir. Bu da ivedilikle çözülmesi gereken problemlerden biridir. Kombinin çalışıp daha sonra durmasının birkaç nedeni olabilir. Bunları sıralamak gerekirse;

  • İyonizasyon elektrodu alev görmüyor olabilir. Bu da kombinin çalıştıktan kısa süre sonra durmasına neden olur.
  • İyonizasyon elektrodunda oksitlenme yaşanmış olabilir. İyonizasyon elektrodunda yaşanan paslanma da kombinin çalıştıktan kısa süre sonra durmasına neden olur.
  • Kombi anakartı arızalanmış olur.
  • Gaz valfinde bir arıza yaşanmış olabilir.

Bu sorun karşısında kullanıcı olarak yapılacak hiçbir şey yoktur. Kombiye kullanıcının yapacağı bir müdahele çok daha büyük arızalara dolayısıyla çok daha büyük masraflara neden olabilir. Sadece 3 kereden fazla olmamak üzere reset atılmalıdır. Sorun düzelmezse Ferroli teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56