Kombiler insan hayatının vazgeçilmez olan elektronik eşyalarından birisi olmuştur. Isınma ve sıcak su gibi külfetli işleri tek başına hem hızlı hem de çok kolay bir şekilde sağlaması tercih edilmesindeki en büyük nedendir.. Bunun yanında ekonomik olması da tercih edilmesindeki başka bir sebeptir. Ancak her elektronik eşyada olduğu gibi kombilerde de zaman zaman arızalar yaşanabilmektedir.

Ferroli kombi F43 arızası da Ferroli marka kombi kullanıcılarının zaman zaman dillendirdiği hatalardan birisidir. Bu arıza kodu eşanjör korumasının devrede olduğunu belirten arıza kodudur. Eşanjörün herhangi bir sebepten dolayı ısınmasına karşı devreye girer. Ferroli Kombi F43 Arızasının birkaç nedeni olabilir.

  • Kombi basınç değeri düşük olabilir.
  • Pompa arızalanmış olabilir.
  • Ana eşanjör kireçlenmiş veyahutta tıkanmış olabilir.
  • Su tazyiği az olabiir.

Ferroli Kombi F43 arızası nasıl giderilir?

  • Kombi basınç değeri düşük ise su takviyesi yapılmalıdır .Kombi 1.5 bara gelene kadar su basınız. Su doldurma musluğu kombilerin alt kısmında bulunur ve Ferroli kombilerde ekseriyetle mavi veya siyah renkte olmaktadır. Sola çevrildiği taktirde sus sesi gelir ve bu suyun doldurulduğu anlamına gelir.
  • Diğer tüm durumlarda Ferroli teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Kullanıcı olarak hiçbir müdahelede bulunulmamlıdır. Kullanıcıların kombiye yapacağı bir müdahele çok daha büyük sorunlara dolayısıyla çok daha büyük masraflara yola açacağı unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56