Ferroli kombi kullanıcılarının sıkça karşılaştığı arızalarından birisi de Ferroli Kombi 37 hata kodudur. Ferroli Divatop, Domicompact, Domicompact D, Domicondense, Econcept ve New Elite modellerinde görülür. Bu hata kodunu aldığınızda kombiniz çalışmaz ve ekranda F37 yazısı yanıp sönmeye başlar. Bu hata kodu kullanıcıların yapacağı birkaç işlemle giderileceği gibi bazı durumlarda teknik destek gerektirebilir. Peki kombiniz neden Ferroli Kombi F37 arızası verir? Gelin beraber başlıca nedenleri ve çözümleri inceleyelim.

Su basınç seviyesi olması gerekenden düşük seviyededir. Kombi 1.5 bara gelene kadar su basınız. Su doldurma musluğu kombilerin alt kısmında bulunur ve Ferroli kombilerde ekseriyetle mavi veya siyah renkte olmaktadır. Sola çevrildiği taktirde sus sesi gelir ve bu suyun doldurulduğu anlamına gelir.

Kombiye yeteri miktarda su takviyesi yapıldığı halde hala F37 arızası ile karşılaşılıyorsa muhtemelen aşağıdaki problemlerden biri yaşanmıştır. Bunun için de kombiye herhangi bir müdahelede bulunmadan uzman teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

  • Termohidrometre olarak adlandırılan basınç saati arızalanmış olabilir. Bu durumda teknik servisi çağırınız.
  • Su seviyesi şartelinde tıkanıklık ya da arıza gerçekleşmiş olabilir. Bu durumda da teknik servisi çağırınız.
  • Petek tesisatında meydana gelen su kaçakları su basınç seviyesini düşürdüğünden dolayı F37 hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda su kaçaklarını gideriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56