Kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ferroli kombi kullanıcıları model ve çeşitlere göre çeşitli hata kodlarıyla karşılaşabiliyorlar. Bu hata kodlarının bazen kullanıcı hatası bazen elektriksel bazen de kombi bakımının yapılmamsından doğan kombi arızaları olabilir. Kullanıcıların mağdur olmaması adına bu arızların kısa süre içerisinde gideilmesi gerekir. Ferroli Kombi F5 Hatası atık gaz sistemi yani diğer bir adıyla hava akışı problemidir. Bu hata ile karşılaşılmasının nedenleri;

  • Baca tıkanmış olabilir. Baca temizliği yapıldığında sorun giderilecektir. Bu sorun sadece bacalı tip kombilerde yaşanılabilir.
  • Baca herhangi bir nedenden ötürü yerinden çıkmış olabilir.
  • Prosestatta arıza olabilir.
  • Fanda bir arıza meydana gelmiş olabilir.
  • Baca sensörü arızalanmış olabilir.

Bu hatayla karşılaşıldığında kullanıcının yapabileceği hiçbir şey yoktur. Çünkü kullanıcının yapacağı herhangi bir müdahele çok daha büyük sorunlara yol açabilir. En yakın Ferroli teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Ayrıca bu ve benzeri hataların önüne geçmek için her sene mutlaka yapılması gereken periyodik bakımları aksatmamak gerekir.

Call Now Button444 78 56