Kombiler özellikle kış aylarında insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Fakat her elektronik ürün gibi kombiler de arıza verebilmektedir. Bu arızalar da günlük hayatta birçok aksaklığa neden olur. Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte artık diğer elektronik eşyalarla birlikte kombilerin de ekranlarının üzerinde o anlık çalışma durumunu ya da karşılaştığı hatayı koduyla birlikte göstermesi için küçük led kısımlar bulunur. Bu sayede cihazın çalışma durumu veya hata kodu ise sorunun nereden kaynaklandığı kolayca tespit edilir. İnternetten küçük bir araştırmayla sorunun nereden kaynaklandığı öğrenilir ve ona göre müdahale edilir ya da teknik servis çağırılır.

Ferroli Kombi F4 Hatası

Ferroli markalarına ait kombilerde görülen Ferroli kombi f4 hatası kullanıcıların en şikayetçi olduğu arıza kodlarından birisidir. Bu arıza kodunu ekranda görmeniz durumunda kombiye reset atmanız gereklidir. Biraz bekledikten sonra kombiniz yine arıza verdiği takdirde hava akış sisteminin çalışmadığı sonucuna varabilirsiniz. Bunun nedenleri arasında fan çalışmaması, kart arızası ve fan motoru arızasıdır. Kullanıcı olarak reset attıktan sonra yapmanız gerekenler;

  • Doğalgaz vanasını kontrol etmek,
  • Kombiye gelen doğal gaz vanasında sorun olup olmadığını kontrol etmek ve eğer vanalar açıksa dairenize gelen gazda problem olmadığıdır.

Fakat bunun için reset dışında yapabileceğiniz başka bir işlem kalmamıştır ve bu arızanın tamiri için kesinlikle hiçbir müdahalede bulunulmadan teknik bir ekipten yardım almanız önerilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56