Ferroli kombi ışık yanmıyor problemi kullanıcılar tarafından en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Eğer ferroli markalı kombi panelinde hiç bir ışık yanmıyorsa ve bu halde kombi çalışmıyorsa bunun belli başlı iki nedeni vardır.

  • Kombiye elektrik gelmiyordur ya da
  • Kombi ana kartı arızalanmıştır.

Ferroli markasına ait kombi kullanan kullanıcılar eğer kombilerinin panelinde hiç bir ışık yanmıyor ise servis çağırmadan önce kendilerinin yapabileceği çok az şey vardır. Bunlar ise;

  • Öncelikle, dairelerinde elektrik olduğundan emin olmaları gerekli olduğu için kontrol etmeleri gerekenler,
  • Kombinin yanındaki sigorta şalterinin açık olduğunu kontrol ederek emin olmaları gereklidir.
  • Daire sigorta panosunda sigorta şalterinin atmış olup olmadığının kontrolü sağlanması gerekir.
  • Kombinin açma/kapama düğmesinin de kontrol edilmesi gerekir.

Sigortalar açık ve dairenizde de elektrik varsa kullanıcılar olarak yapabilecek başka birşeyiniz kalmamıştır. Büyük olasılıkla Ferroli markalı kombinizin ana kartı arızalandığı için tamir edilmesi ya da değişmesi gerekecektir. Arızanın net teşhis ve çözümü için kullanıcı olarak müdahalede bulunmadan servis çağırmanız gerekir. Bu arızaya neden olan arıza genelikle şebeke voltajda meydana gelen dengesizlikler olarak bilinmektedir. Ferroli markasına ait kombilere anakart tamiri yaptırsanız ya da yeni ana kart taktırsanız dahi bir daha aynı sorunu yaşamamak ve kombinizi korumak adına, ayrıca kombi voltaj regülatörü kullanmanızı tavsiye eder, bunların hepsini bir teknik servis ile işinde profesyonel bir ekipten almanız gerektiğini de belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56