Kombiler özellikle kış ayları başta olmak üzere insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlayan elektronik eşyalardır. Fakat her elektronik eşya gibi kombiler de arıza verebilmektedir. Bu arızalar da günlük hayatta birçok aksaklığa neden olur. Gelişen teknoloji sayesinde arızalanan cihazın çalışma durumu veya hata kodu ise sorunun nereden kaynaklandığı kolayca tespit edilir. Kombilerde arızaların belirli kodlarla isimlendirilmiş olması arızanın nereden kaynaklandığı konusunda kullanıcılara kolaylıklar sağlamaktadır. İnternetten kullanıcıların yaptığı araştırma ile sorunun nereden kaynaklandığı öğrenilir ve ona göre müdahele edilir ya da teknik servis çağırılır. Ferroli kombi ıslık sesi ile alakalı şikayetiniz varsa bu şikayet sık karşılaşılan kombi arızalarından birisi olarak bilinir.

  • Ferroli marka kombinizden ıslık sesine benzer ses gelmesinin birden çok sebebi olabildiği gibi sıcak suyu açtığınızda bu ses ile karşılaşıyorsanız genellikle bu sorun kombi su akış türbini denen kısmının yıpranmasından bazen ise kombi eşanjöründe meydana gelen aşırı ısınma sebebi ile meydana gelmektedir.
  • Suyu kıstığınızda kombi çalışmaya devam ederken; ses azalıyor veya kayboluyor ise sesin nedeni akış türbinidir.

Bu sorun göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur. Islık sesinin sebebi su akış türbini ise bu cihazın değiştirilmesi gerekir. Islık sesinin sebebi aşırı ısınma ise ntc sensör, aşırı kireçlenme ya da üç yollu vana kaynaklı olmak üzere 3 kaynaklı sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56