Ferroli kombi resetleme işlemi aslında oldukça basit bir işlem olmaktadır. Ferroli model kombilerde oluşan ve meydana gelen arıza durumlarında ilk yapılması gereken işlem Ferroli kombiyi resetlemek olacaktır. Kombi resetleme işlemini yapmanız için kombinin arızada olması gerekir. Ferroli kombilerin modeline göre resetleme uygulamaları değişiklik gösterebilir.

Ferroli Kombi Resetleme İşlemi

  • Kombide R harfinde olan bir düğme veya direk üzerinde reset yazan düğme, çevirmeli olup R konumuna getirilebilen bir düğme, alev işareti üzerinde çarpı işareti olan bir düğme varsa eğer resetleme işlemi bu düğmeler aracılığı ile yapılmalıdır
  • İşlem oldukça basittir. Kombi kullanıcı olarak servisten yardım almadan bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. İşlemi yaparken 5-10 saniye kadar reset düğmesine basmanız veya çevirdiğiniz konumda sabit tutmanız yeterli olacaktır.
  • Kombi bu durumda iken kendi kendine kapanıp açılacaktır. Bu durumda resetleme işleminin yapıldığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.
  • Ferroli kombilerin bazı modellerinde ise reset düğmesi yoktur. Reset düğmesi ya da tuşu bulunmayan kombilerde cihaz kökten kapatıp yeniden açılarak resetlenir. Bu da bir tür reset uygulamasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56