Ferroli markası üretmiş olduğu kaliteli kombi modelleriyle birçok evin kombi satın alırken ki ilk tercihleri olmuştur. Fakat her marka kombide olduğu gibi Ferroli marka kombiler de kimi zaman kullanıcı kaynaklı kimi zaman da başka nedenlerden dolayı arıza verebilmektedir. Bu arızalar da kullanıcıya kombi üzerindeki panelde bulunan led ekrandan bir arıza koduyla bildirilir. Bunlardan birisi de A51 hatasıdır. Ferroli Kombi A51 hatasını kısaca tanımlamak gerekirse; bu kombide uygunsuz bir yanma olduğuna işaret eder. Daha detaylı tanımlamak gerekirse, yanma işlemi gerçekleştikten sonra alevde bir düzensizlik olduğu anlamına gelir. Neden böyle bir sorunla karşılaştığını sıralamak gerekirse;

Ferroli Kombi A51 Hatası Neden Olur?

  • Baca yerinden çıkmış olabilir. Herhangi bir nedenden dolayı baca yerinden çıkmış olabilir. Bu da uygunsuz yanmaya sebep olur. Uzman yardımı ile baca yerine takıldıktan sonra sorun ortadan kalkar.
  • Baca tıkanmış olabilir. Herhangi bir nedenden dolayı bacak tıkanabilir. Bunun için gelecek olan teknik servis ekibi bacayı temizledikten sonra sorun ortadan kalkar.
  • Atık gaz sisteminde sorun olabilir.

Eğer kombi hermetik kombi ise;

  • Fan
  • Prosestat
  • Anakart arızalı olabilir.

Fakat kombi yoğuşmalı ise;

  • Fan veya anakart arızalı olabilir.
  • Hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir.

A51 kodu karşısında kullanıcı hiçbir şey yapmadan Ferroli teknik servisinden yardım talebinde bulunmalıdır. Gelecek olan teknik servis ekibi arıza tespiti yaptıktan sonra gerekli çözümü uygulayıp sorunu çözecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ferroli kombi A51 arızası nedir?

Ferroli kombi A51 arızası, fan hız kontrol kartındaki bir hatadan kaynaklanan bir arızadır.

Ferroli kombi A51 arızası nasıl çözülür?

Ferroli kombi A51 arızası, fan hız kontrol kartındaki bir hata nedeniyle meydana gelir. Bu sorunu çözmek için, bir Ferroli yetkili servisine başvurmanız önerilir.

Ferroli kombi A51 arızası nasıl önlenir?

Ferroli kombi A51 arızası, fan hız kontrol kartındaki bir hatadan kaynaklanmaktadır. Bu sorunu önlemek için, kombinizin periyodik bakımlarını düzenli olarak yaptırmak önemlidir.

Ferroli kombi A51 arızası neden oluşur?

Ferroli kombi A51 arızası, fan hız kontrol kartındaki bir hatadan kaynaklanmaktadır. Bu hata genellikle kartın arızalanması sonucu ortaya çıkar.

Ferroli kombi A51 arızası için ne kadar ücret ödemem gerekiyor?

Ferroli kombi A51 arızası için ücret, kombinizin garantisi altında ise ücretsiz olabilir. Garantisi dışında ise, Ferroli teknik servisleri tarafından belirlenen bir ücret ödemeniz gerekebilir. Bu ücret, servis ve parça değişimi için değişiklik gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56