Kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Alarko kombi kullanıcıları model ve çeşitlere göre çeşitli hata kodlarıyla karşılaşabiliyorlar. Bu hata kodlarının bazen kullanıcı hatası bazen elektriksel bazen de kombi bakımının yapılmamasından doğan kombi arızaları olabilir. Kullanıcıların mağdur olmaması adına bu arızaların kısa süre içerisinde giderilmesi gerekir. Alarko Kombi E03 Hatası atık gaz sistemi yani diğer bir adıyla hava akışı problemidir. Seradens, Seradens Premix modellerinde görülmektedir. Bu hata ile karşılaşılmasının nedenleri;

 • Baca tıkanmış olabilir. Baca temizliği yapıldığında sorun giderilecektir. Bu sorun sadece bacalı tip kombilerde yaşanılabilir.
 • Baca herhangi bir nedenden ötürü yerinden çıkmış olabilir.
 • Prosestatta arıza olabilir.
 • Fanda bir arıza meydana gelmiş olabilir.
 • Baca sensörü arızalanmış olabilir.

Bu hatayla karşılaşıldığında kullanıcının yapabileceği hiçbir şey yoktur. Çünkü kullanıcının yapacağı herhangi bir müdahele çok daha büyük sorunlara yol açabilir. En yakın Alarko teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Ayrıca bu ve benzeri hataların önüne geçmek için her sene mutlaka yapılması gereken periyodik bakımları aksatmamak gerekir.

13 thoughts on “Alarko Kombi E03 Hatası

 1. cansınız caannnn ne sorunum varsa adamlar yazmış buraya artık teknik servis çağırdığında ekstra kazıkçı servislere son!!!

 2. Kombimizin bacasının tıkandığını nasıl anlayabiliyoruz? Kendimizin temizlemesinin ne gibi bi sıkıntısı olabilir?

  1. Kombiler komplike cihazlar olduğu için diğer beyaz eşyalar gibi hemen müdahale de bulunmamanızı öneririz. İşinin ehli değilseniz eğer servis yardımı almanızı öneririz.

 3. site ismi kombi çözüm, çözdünüz harbiden sorunumu 🙂 meğer baca sensörü arızalanmış, ama ne bela birşey ya

 4. Merhabalar, bizimde kombimiz Alarko marka bu hatayı verip vermediğini nasıl anlayabiliriz acaba? Üzerindeki ışıklardan falan mı?

 5. birşey sorucam, yeriniz var mı acaba ofisiniz vs?? ikinci el kombi bakıyorum sizde baya bilgilisiniz yardımcı olurmusunuz?

 6. Alarko marka iyidir de arasıra böyle sıkıntıları da oluyor işte o yüzden çok da takmamak lazım

 7. Alarko kombimizde E03 hatası olduğunun farkına vardım. Ufak tefek arızalanmalar mevcuttu. Buradaki yazıyı okuduğum zaman kombi arızasının farkına vardım. Böyle bir problemin neden kaynaklandığını az çok öğrendim. Bir dahakine daha dikkatli olup, kombimin bakımını sık sık yaptıracağım. Buradaki yazıyı okuyup, bilgilenmeseydim kombiyi bu şekilde kullanmaya çalışacaktım. Sayenizde bir dahakine daha dikkatli olurum.

 8. Alarko kombimiz var. Gün içerisinde E03 hatası vermeye başladı. Biz de evde biraz kurcaladık ancak herhangi bir sonuca ulaşamadık. İşin doğrusu neden kaynaklı olduğunu bilmiyorduk. Araştıralım vs dediğimiz zaman neyseki bu site karşımıza çıktı. Gerçekten bizlere faydalı bilgiler sunduğunuz için teşekkürler. En azından ilerleyen süreçte tekrardan bu hatayı verirse ne yapacağım konusunda bilgi sahibiyim.

 9. Uzun süredir Alarko kombi kullanıyoruz. Daha önce böyle bir hataya denk gelmemiştik. Ancak bir haftadır kombimizde elektriksel sıkıntılar yaşıyoruz. Araştırdığımız zaman fark etti ki kombimiz E03 hatası veriyor. Bu problemi kendi başımıza çözemeyeceğimizi anladık ve teknik servis çağırdık. Ancak bu paylaşılan yazı bize o kadar faydalı oldu ki en azından hatanın neden kaynaklı olduğunu farkına vardık. Böylelikle bu hatayı tekrarlamamak için çabalıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56