Günümüzün gelişen teknolojisinden dolayı insanların evlerindeki elektronik bir cihazda meydana geldiğinde ilk başvurdukları yer teknik servisler değil internet olmaktadır. Çünkü bahsettiğimiz üzere gelişen teknolojinin nimetlerinden birisi olan internet dolayısı ile bilgiye erişim bir hayli kolay hale gelmiştir. Bu sayede çoğu kişi ve kullanıcılar cihazlarının arıza yapma sebebine oldukça vakıf olduğu gibi bir de çözümü hakkında da yeterli bilgiye sahiplerdir. Hayatımızın önemli bir parçası olan kombiler bizi yazın sıcak su tedariği kışın da sıcak su tedariğinin yanında ısınmamıza yardımcı olan elektronik eşyalardır. Hali ile kombimizin arızası ile de hemen soluğu önce internette arızasının devamında da teknik serviste alırız.

Airfel markasına ait kombilerde görülen airfel kombi a1 arızası neden olur sorusunun yanıtını da bu yazımızda alabilirsiniz. Airfel kombi a1 arızası iyonizasyon elektrodunun ateşlemediği anlamına gelmektedir. İyonizasyon elektrodu kombinizi ya da kaloriferi açtığınızda bu açma talebini ilk olarak cihazın beyni olarak bilinen elektronik kart, hemen ateşleme devrelerine bu talebi göndererek ateşlemeyi oluşturur. Bu hata ise bu işlemin gerçekleşemediği anlamına gelir. Bu arıza ile karşılaştığınızda:

  • İlk olarak kombinize reset atıp sıcak su ya da petekleri açın.
  • Hata devam ederse ateşleme elektrodunun kontrolünü sağlayıp kablosu vs çıkıp çıkmadığına bakın.
  • Hata hala devam ediyorsa anakart/elektronik karttan dolayı olabilir. Bu durumda kullanıcı olarak maalesef bir şey kalmadığı için teknik destek almanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56