Kullanıcı şikayetleri göz önünde bulundurulduğunda E01 adlı hata oldukça hatırı sayılır bir şikayetçi tarafından dillendirilmiş bir hata olarak göze çarpıyor. Bu hatayla karşılaştığınızda kombiniz ateşleme yapmaz ve haliyle çalışamaz. Alarko Kombi E01 hatasının çözümü olarak parmakla işin profesyonelleri olan teknik servisler gösterilse de öncesinde kullanıcı olarak yapabileceğiniz birkaç şey bulunmaktadır. Bunları kısaca anlatmak gerekirse;

Alarko Kombi E01 Hatası

Dairede doğalgazlı başka bir cihaz varsa:

  • Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
  • Gaz vanaları açık ve aynı zamanda ocağınız da çalışıyor ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kapalı konumdaysa, açık konuma getirin.
  • Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Dairede doğalgazlı başka bir cihaz yoksa:

  • Böyle bir durumda dairenize gaz gelip gelmediğini anlamak daha zordur. Dış kapıdaki ve kombinin yanında bulunan gaz vanalarının açık olduğuna emin olun.
  • Vanalar açıksa kombinizi resetleyin.

Bu denemelere rağmen hala kombinizde hala Alarko Kombi E01 hatası hala mevcut ise en yakınınızda bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunun. Çünkü bu gibi sorunlarda; gaz armatürü, elektronik kart, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda problem yaşanmış olabilir.
Bunun için de en doğru adres teknik servistir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56