Kombiler kış ayları başta olmak üzere insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Kombinin çalışmaması veya devreye girememesi, insan hayatına olumlu yönde olan katkılarını birden tersi yönüne çevirir. Eğer Alarko Kombi Devreye Girmiyor ise kontrol edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Alarko Kombi Devreye Girmiyor

  • Öncelikle evinize gaz geliyor mu? Bunu öğrenmek için; Dairenizde ocak gibi doğalgazlı çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. Eğer ocağınız yanıyorsa evinize doğalgaz geliyordur. Daha sonraki aşamada kombinize gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Bunun için de kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasına bakın, kapalı durumdaysa açık konuma getiriniz.
  • Kombinin basınç değeri kontrol edilmelidir. Basınç değeri 1.5 barın altında ise kombinin alt tarafında bulunan musluk açılarak olması gereken seviyeye getirilmelidir. Aynı şekilde yüksek ise fazla olan su tahliye edilmelidir.
  • Kombiye gelmesi gereken voltajın 220 volt olarak düzenli bir şekilde geliyor olması gerekir. Kombi eğer sigorta ya da bir voltaj düzenleyiciye bağlı ise bağlantılarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kapalı konumda ise açık konuma getirilmelidir.

Yukarıda yazılan maddeler, Alarko kombi Devreye Girmiyor sorunu karşısında kullanıcıların kendilerinin yapacağı çözümlerdir. Bunları uyguladığınız halde hala kombi devreye girmiyor ise;

  • Fan motoru arızalanmış olabilir.
  • Hava prosestatında sorun meydana gelmiş olabilir.
  • Kombi elektronik kartı ya da anakartta sorun oluşmuş olabilir.

Bunlar yaşandı ise kullanıcı olarak hiçbir müdahelede bulunmadan teknik servisten yardım talebinde bulunmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56