ECA kombi e01 hatası veren kombiniz ile birlikte bu hatanın çözümünün adresi her ne kadar işin profesyonelleri olan teknik servisler olsa da kullanıcı olarak internette sorulan sorunların başında gelen bu hata ile karşılaşmanız durumunda yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Bu hatayla karşılaştığınızda kombiniz ateşleme yapmaz ve haliyle çalışamaz. Dairede doğalgazlı cihazı denemek üzere;

 • Kombiniz dışında kullandığınız doğalgaz ile çalışan eşyanızı açmayı deneyin. Örneğin ocak vs. Eğer ocak çalışmıyorsa muhtemelen eve gelen gaz boruları ile ya da direkt gaz tesisatı ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Gaz sağlayıcınız ile iletişime geçmenizi öneririz.
 • Bunu düşündüğünüz durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol etmelisiniz. Kapalı ise açık konuma getirmeyi deneyin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
 • Gaz vanaları açık ve aynı zamanda ocağınız da çalışıyor ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kapalı konumdaysa, açık konuma getirin.
 • Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Dairede doğalgazlı başka bir cihaz yoksa:

 • Böyle bir durumda dairenize gaz gelip gelmediğini anlamak daha zordur. Dış kapıdaki ve kombinin yanında bulunan gaz vanalarının gene yukarda bahsedilen yöntemler ile açık olduğuna emin olun.
 • Vanalar açıksa kombinizi resetlemeyi deneyin.

Bu denemelere rağmen hala kombiniz ekranda aynı hata kodunu veriyorsa en yakınınızda bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunun. Çünkü bu gibi sorunlarda; gaz armatürü, elektronik kart, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda problem yaşanmış olabilir. Bunun için de en doğru adres teknik servistir.

9 thoughts on “ECA Kombi E01 Hatası

 1. evlere teknik desteğiniz var mı? İstanbul avrupa yakasında oturuyoruz kombi teknik destek lazım bize

 2. hata almaktan bir hal oldum ya evden çocukları gönderdim öyle çözdüm geçende sorunu, insan korkuyor, Eca güvenilir de olsa bazen böyle hata veriyor işte

 3. geçende öldük öldük dirildik ya hakikatten sıkıntı olabiliyor, ama düzeldiği zaman da canavar gibi çalışıyor işte meret 😀

 4. gittim geldim bir türlü çözemedim ya acil teknik destek gerekli, ben beceremedim çözmeyi siz gelseniz ücretiyle?

 5. Şu kombi olayı hakikatten çok sıkıntı olabiliyor, işi bileninden eğitim alacaksın, ya da bu tarz değerli makaleleri iyi okuyacaksın, aksi halde işimiz yaş

 6. ECA kombi kullanıcısıyım. Kombimden çok memnundum. Son süreçte kombi ile belirli problemler yaşamaya başladım. Açıkçası yazın olduğu için çok önemsemedim. Arkadaşım geldiğinde araştıralım dedi ve bu siteyi önerdi. Fark ettik ki kombim E01 hatası veriyormuş. Teknik servis çağırmam gerektiğinin farkına vardım. Gerçekten teşekkür ederim. Bu yazıya denk gelmeseydim muhtemelen önemsemezdim.

 7. Uzun süredir ECA kombi kullanıcısıyız. Dünden beri fark ettik ki kombimizde E01 hatası mevcut. Bu hatayı nasıl çözeceğimiz konusunda fikir sahibi değildik. Açıkçası teknik servisten de pek fazla dönüt alamadık. Kendi kendimize araştırmaya başladık. Siteye denk gelince yazılanları okuduk. Okuduktan sonra tekrardan teknik servisi aramız gerektiğini anladık. Yine de bu hatanın neyden kaynaklandığından bahsettiğiniz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56