ECA kombi e01 hatası veren kombiniz ile birlikte bu hatanın çözümünün adresi her ne kadar işin profesyonelleri olan teknik servisler olsa da kullanıcı olarak internette sorulan sorunların başında gelen bu hata ile karşılaşmanız durumunda yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

ECA E01 Hatası Nedir?

Bu hatayla karşılaştığınızda kombiniz ateşleme yapmaz ve haliyle çalışamaz. Dairede doğalgazlı cihazı denemek üzere;

 • Kombiniz dışında kullandığınız doğalgaz ile çalışan eşyanızı açmayı deneyin. Örneğin ocak vs. Eğer ocak çalışmıyorsa muhtemelen eve gelen gaz boruları ile ya da direkt gaz tesisatı ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Gaz sağlayıcınız ile iletişime geçmenizi öneririz.
 • Bunu düşündüğünüz durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol etmelisiniz. Kapalı ise açık konuma getirmeyi deneyin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
 • Gaz vanaları açık ve aynı zamanda ocağınız da çalışıyor ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kapalı konumdaysa, açık konuma getirin.
 • Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

E01 Hatası ECA

Dairede doğalgazlı başka bir cihaz yoksa:

 • Böyle bir durumda dairenize gaz gelip gelmediğini anlamak daha zordur. Dış kapıdaki ve kombinin yanında bulunan gaz vanalarının gene yukarda bahsedilen yöntemler ile açık olduğuna emin olun.
 • Vanalar açıksa kombinizi resetlemeyi deneyin.

Bu denemelere rağmen hala kombiniz ekranda aynı hata kodunu veriyorsa en yakınınızda bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunun. Çünkü bu gibi sorunlarda; gaz armatürü, elektronik kart, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda problem yaşanmış olabilir. Bunun için de en doğru adres teknik servistir.

Sıkça Sorulan Sorular

ECA E01 hatası nedir?

ECA E01 hatası, ECA kombi cihazlarının sistemlerinde bir hata olduğunda ortaya çıkan bir uyarı mesajıdır.

ECA E01 hatası neden oluşur?

ECA E01 hatası, kombi cihazının su basıncının düşük olmasından veya sıcaklık sensörü arızasından kaynaklanabilir.

ECA E01 hatası nasıl çözülür?

ECA E01 hatasını çözmek için öncelikle kombi cihazının su basıncı kontrol edilmelidir. Su basıncı normal ise, sıcaklık sensörünün arızalı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu işlemler sonrasında sorun devam ederse, teknik servis yardımı alınması önerilir.

ECA E01 hatası önlenemez mi?

ECA E01 hatası, düzenli bakım ve kontrollerle önlenebilir. Kombi cihazının su basıncı ve sıcaklık sensörü düzenli olarak kontrol edilmeli, sorun varsa hemen çözülmelidir.

ECA E01 hatası garanti kapsamında mıdır?

ECA E01 hatası, ECA kombi cihazlarının garanti kapsamına girmektedir. Ancak, garanti süresi dolmuş ise ya da kullanıcı hatası sonucu oluşmuşsa, tamir ücreti kullanıcı tarafından karşılanacaktır.

13 thoughts on “ECA Kombi E01 Hatası

 1. evlere teknik desteğiniz var mı? İstanbul avrupa yakasında oturuyoruz kombi teknik destek lazım bize

 2. hata almaktan bir hal oldum ya evden çocukları gönderdim öyle çözdüm geçende sorunu, insan korkuyor, Eca güvenilir de olsa bazen böyle hata veriyor işte

 3. geçende öldük öldük dirildik ya hakikatten sıkıntı olabiliyor, ama düzeldiği zaman da canavar gibi çalışıyor işte meret 😀

 4. gittim geldim bir türlü çözemedim ya acil teknik destek gerekli, ben beceremedim çözmeyi siz gelseniz ücretiyle?

 5. Şu kombi olayı hakikatten çok sıkıntı olabiliyor, işi bileninden eğitim alacaksın, ya da bu tarz değerli makaleleri iyi okuyacaksın, aksi halde işimiz yaş

 6. ECA kombi kullanıcısıyım. Kombimden çok memnundum. Son süreçte kombi ile belirli problemler yaşamaya başladım. Açıkçası yazın olduğu için çok önemsemedim. Arkadaşım geldiğinde araştıralım dedi ve bu siteyi önerdi. Fark ettik ki kombim E01 hatası veriyormuş. Teknik servis çağırmam gerektiğinin farkına vardım. Gerçekten teşekkür ederim. Bu yazıya denk gelmeseydim muhtemelen önemsemezdim.

 7. Uzun süredir ECA kombi kullanıcısıyız. Dünden beri fark ettik ki kombimizde E01 hatası mevcut. Bu hatayı nasıl çözeceğimiz konusunda fikir sahibi değildik. Açıkçası teknik servisten de pek fazla dönüt alamadık. Kendi kendimize araştırmaya başladık. Siteye denk gelince yazılanları okuduk. Okuduktan sonra tekrardan teknik servisi aramız gerektiğini anladık. Yine de bu hatanın neyden kaynaklandığından bahsettiğiniz için teşekkürler.

 8. ECA kombimizde E01 hatası yaşıyoruz. İlk etapta bu hatanın neden kaynaklı olduğunu çözemedik. Açıkcası İnternette okuduğumuz bilgilerden dolayı da kafamız çok karıştı. Doğru bilgiye erişemediğimizi düşündük. Daha sonrasında arkadaşımız bize bu siteyi önerdi ve sitedeki yazıyı okuduk. Gerçekten çok bilgilendirici ve açıklayıcı olmuş. Bu güzel site için emeği geçen herkese teşekkürler.

 9. Kombimde E01 hatası ile karşılaştım. Yazıyı okumadan önce baya panikledim. İyi ki bu yazıya denk gelmişim. ECA kombi sahibiyim. Vallahi bu yazı ile çok bilinçlendim. Herkesin de okumasını tavsiye ederim. Kombiler hakkında bir bilgiye sahip değilseniz bile, bu yazı ile az çok bir şeylerden anlar hale geliyorsunuz. Yazıyı kesinlikle okumanızı öneririm.

 10. ECA kombi satın aldık. Bir süredir ekranda E01 hatası görüyoruz. Bu hatayı nasıl çözeceğimiz konusunda fikir sahibi değildik. Bu yazıyla birlikte en azından cihazımızı denetlemek için neler yapabileceğimizi öğrendik. Tabii ki de evde çözebileceğimiz bir problem değilmiş. Bu nedenle teknik servisi çağırdık. Beklemedeyiz.

 11. Kombimiz e01 hatası veriyordu ama internetteki hiçbir kaynakta bu hatanın ne olduğuna dair açıklama bulamadım. Yetkili servisi aramak zorunda kaldım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56