Eca marka kombilerde görülen ECA kombi f7 hatası arıza olarak görülse de bu arıza değil kombinizin verdiği bir hatadır. Kullanıcıların bu gibi durumlarda kendilerinin de yapabileceği küçük işlemler bulunmaktadır. F7 hata kodu kombinin su basıncının düştüğü anlamına gelir. Kombiniz su ile çalışan bir elektronik cihaz olduğu için cihazın su basıncı 1’in altına düştüğü zaman kombi devreye girmeyerek çalışmaz. Bu sebeple de hata verir. Bu hata kodu Eca proteus plus kombilerde görülür ve kombinin normale dönmesi için kombiye su basmanız gereklidir.

Kombi F7 Hatası

Bunun için öncelikle kombinin altında bulunan mavi renkli su basma vanasını saat yönü tersinde sola doğru su sesini duyana kadar çevirmeniz gereklidir. Su seviyesi LCD ekranda ya da basınç göstergesinde 1.5 bar olana kadar beklemeniz gereklidir. Su seviyesi istenen seviyeye geldiğinde de su doldurma vanasını sağa doğru çevirip sıkarak bu işleme son verebilirsiniz.

Ekranınızda f7 hatasını gördüğünüzde oluşabilecek şikayetler;

  • “Su basıyorum uyarı sönmüyor”
  • “Ekranda su basınç göstergesi çıkmıyor”
  • “Kombi alttan su akıtıyor“

gibi şikayetlerdir.

Kombiniz; Petek kalorifer suyunu boşalttığınızda ya da tesisatınızın herhangi bir yerinde su kaçağı varsa bu hatayı ekranda verir. Bunun dışında da 6 ayda bir peteklerinizde oluşan ısı neticesinde suyun buharlaşması ile de bu hata meydana gelebilir. Bu sebeple kombiniz ve peteklerinizin periyodik bakımlarını yaptırmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56