Warmhaus kombi e41 arızası 6 defadan fazla ateşleme kaybı arıza kodudur. 1 dakika içerisinde suyu ısıtma talebi olarak bilinen bu arızada kombi sıfırlanır eğer halen sorun devam eder ise yetkili servis ve uzman ekip tarafından destek verilir. Kombide düşük gaz basıncı da oluşmuş olabilir. Bu durumda resetleme ile sorun çözülmez ise deneyimli ustalardan yardım almak gerekecektir.

Warmhaus Kombi e41 Arızası ve Çözümü

Warmhaus kombi e41 arızası çeşitli sebeplerden dolayı oluşabilir. Şu şekilde sıralanır ise;

  • Atık gazda herhangi bir sızdırma olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Gaz vanası ve gazla çalışan diğer cihazlarda bir problem olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Baca ve kuşluk bağlantıları kontrol edilmelidir.
  • Kombinin ateşleme elektrotu arızalanmış olabilir.
  • Su basıncı belli bir derecenin altına inmiş olabilir.

Bütün bu detaylar servisin bakması ve müdahale etmesi gereken işlemlerdir. Bireysel olarak kombi ile ilgili onarım işlemleri yapılması daha büyük arızalara ve kazalara sebep olabilir. Bu nedenle arıza kodu alındığında deneyimli ustalarla arıza kodu alındığında irtibata geçmek önemlidir.

One thought on “Warmhaus Kombi E41 Arızası

  1. Geçen ay kombimde E41 hatası belirdi ve ısıtma yapmamaya başladı. Bu hata genellikle kombinin su basıncının düşük olduğunu gösterir. Kullanım kılavuzuna göre, su basıncını kontrol ettim ve gerçekten de çok düşüktü. Basıncı gereken seviyeye ayarladıktan sonra kombi tekrar düzgün çalışmaya başladı. Kombi basıncının düşmesi, su sızıntısı veya otomatik doldurma vanasının arızalanması gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56