Eca kombi 00 hatası veriyor ise bu durumun en önemli sebebi yetersiz alev oluşumundan kaynaklıdır. Bu gibi durumlarda öncelikle tespitin doğru yapılması gerekir. İlk önce kontrol sırasında anakart, ve sıcak su sensörü kontrol edilir. Sıcak su vanası kapalı ise açılır. Fakat sorun halen çözülmedi ise petek tesisatına gönderilen suyun bulunduğu sensörde sorun olduğunu gösterir. Bu gibi durumlarda kablolar veya bağlantı noktaları da kontrol edilmelidir. Bu gibi sebeplerden dolayı da bozulmalar gerçekleşebilir.

Eca Kombi 00 Hatası Nedir?

Eca kombi arızaları arasında en sık görülenlerden biri de 00 hatasıdır. Yetersiz alev oluşumu sebebi ile gelişen sorunda sıcak su sensörü ve petek suyunun taşınması esnasında iletim sensöründeki aksama bu duruma yol açmaktadır. Soruna çare olarak yapılması gerekenler ise,

  • Sıcak su vanasının kontrolü
  • Peteklere sıcak su gitmesini sağlayan vananın kontrolü
  • Bağlantı kablolarında kopukluk mevcut ise onarımı
  • Ntc sensörünün kontrolü

Belirtilen kısımlar kontrol edildikten sonra vanalardan az su geliyorsa ayarlanması gerekir. Diğer detaylarda kontrol edildikten sonra eğer resetleme ile çalışmıyorsa bu duruma çözüm olarak Eca kombi 00 hatası için çözümü teknik servis sağlamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56