Bosch kombi 90 arızası mevcut ise cihazınızda bu durumun sebebi düşük voltaj ile kombinin kendini emniyete alması ile ilgilidir. Bu şekilde emniyet kilidi çalışan kombi otomatik olarak termostatını kapar. Bu şekilde çalışma sağlayamayan cihazın, çalışma sürecinde ısınma sorunu oluşur. Bu sebeple de otomatik bir kapanma sürecine girer. Bosch kombilerde oldukça sık görülen bu durum karşısında önlem alınması oldukça önemlidir. Birçok çözüm yöntemi arasında üretici firmaya göre çözüm değişim gösterir. Bosch kombilerde mevcut olan bu durum karşısında alınacak önlem ve aşamalar aşağıda verilmiştir.

Bosch Kombi 90 Arızası Çözümü

Bosch kombi 90 arızası için öncelikle yapılması gereken arıza tespitidir. Bu şekilde tespit edilen soruna karşılık yapılması gerekenler ise,

  • Öncelikle kombiye gelen elektrik voltajı düzeltilmelidir
  • Kombi kendini duruma göre otomatik olarak resetleyecektir. Bu sebeple de voltajın düzelmesini beklemeniz gerekir ve sonrasında cihazın çalışmasını sağlamalısınız.

Yukarıda verilen detaylı açıklamada yer alan her aşamanın yapılması gerekir. Aksi halde başka bir müdahale söz konusu olmamalıdır. Eğer çözüm sağlanamamış ise yetkili servis aranmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56