Warmhaus kombi e37 hatası ile düşük voltaj anlamına gelmektedir. Düşük voltaj kombide bulunan parçaların bozulmasına neden olacaktır. Bu parçalardan biri ise elektronik karttır. Elektronik kart dışında ise ana kart arızası da meydana gelebilir. Anakart arızalanması halinde kombi eski performansında çalışamayacaktır. Voltajı kombi regülatörü dengeler ve bu durumda da kombi regülatörü kullanılmalıdır. 

Warmhous Kombi e37 Hatası ve Çözümü

Warmhous kombi e37 hatası sorunu oluştuğunda kombide bir resetleme yapılmalıdır. Resetleme yaptıktan sonra ise düzelme olmuyorsa yetkili servis ile çözüm aranması gerekir.

E37 hatasının sebepleri;

  • Elektrik şebekelerinde voltaj özellikle kış mevsiminde düşük ya da yüksek gelebilmektedir.
  • Voltaj düzeldiği zaman bir süre beklenmelidir, cihaz otomatik olarak sıfırladığı için hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir. Bu süre içerisinde arıza normale dönebilir.
  • Elektronik kart arızalandı ise değişimi yapılacaktır.
  • Elektronik kart yeniden arıza verebilir böylesi durumlar için mutlaka kombi regülatörü kullanılmalıdır. Regületör voltajı düzenleyecektir.

Kombi kullanıcıları için önerilen önemli nokta ise  voltajı dengede tutması için mutlaka kombi regülatörü kullanılmasıdır.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56