Vaillant kombi radyatör işaret yanıp sönüyor ise bu gibi durumlarda yapılması gereken her zaman arıza tespitini doğru yapmaktır. Konuyu tespit ederek nasıl bir çözüm yolu izleneceği bilinmelidir. Birçok soru arasında merak edilenlerden biri de kombilerde oluşan radyatör işaretinin yanıp sönmesidir. Bu gibi durumlarda kombinin yeteri kadar gaz çıkışı yaparak su dolaşımı sağladığını gösterir.

Aynı zamanda peteklerin ısınmasını da belirten bir göstergedir. Fakat bu arıza kodunun kışın yanıp sönmesi oldukça normaldir. Fakat yazın oluşmuş ise bu durumda arıza olduğunu gösterir. Yaz mevsiminde bu uyarının karşınıza çıkması ise kış modunda kaldığını belirtmektedir. Bar seviyesini 1,5 yaptığınızda ve normal moda aldığınızda bu durum düzelecektir.

Vaillant Kombi Radyatör İşaret Yanıp Sönme Sorunu

Vaillant kombi radyatör işaret yanıp sönüyor ise bu durum oldukça normaldir. Kış ayarında görünen bu işaret herhangi bir sorunun olmadığını gösterir. Tam tersine kombinizin iyi bir şekilde çalıştığına da işarettir. Kombilerde belirli zamanlarda bu işaretin çıkması normaldir. Fakat yazın bu uyarıyı alıyorsanız sorun gelişimi olabilir. Gelişen bu durum sebebi ile oluşan arıza çeşitleri

  • Kombi vananızda sorun olmasından kaynaklı olabilir.
  • Petek vanalarında sorun gelişmiş olabilir
  • Kalorifer borularında mevcut olan tıkanıklık söz konusu olabilir

Yukarıda mevcut olan durum sebebi ile ortaya çıkabilecek arızaları önlemek için teknik servisi aramanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56