Kombi 40 derecede petekler ısınmıyor sorunu yaşanıyorsa bunun başlıca birkaç nedeni olabilir. Ev ve yaşam alanlarının ısınması için öncelikle peteklerin ısınması ve ısıyı dışarı yayması gerekir. Kombinin çalışmasında bir sorun gözükmüyorsa petek bağlantı borularında tıkanıklık söz konusu olabilir. Tesisat içinde biriken kirli sulardan çöken tortular, kireç oluşumları, çamur ve kalıntılar peteklerin ve bağlantı borularının kirlenmesine tıkanmasına neden olur. Tortular borularda katman oluşarak daraltır, bu oluşum da suyun az akmasını veya tıkanmasını sağlar. Kombilerin zamanında ve düzenli bakımlarının yapılmasıyla bu sorunlar yaşanmaz. Her yıl kombi ve peteklerin bakımlarının yapılması cihazın ve tesisatın ömrünü uzatır.

Kombi 40 Derecede Petekler Isınmıyor

Kirlilikten dolayı suyun akış debisi azalır ve ısıtmama sorunu yaşanmasına neden olur. Kombi 40 derecede petekler ısınmıyor ise öncelikle yapılması gerekenler:

  • Kanalların tıkanıklığının kontrol edilmesi gerekir.
  • Peteklerin havasının alınması gerekir.
  • Havası alındığı halde ısınmama sorunu devam ediyorsa peteklerin reglaj ayarının yapılması sorunu çözebilir. Isınmama sorunu devam ediyorsa mutlaka yetkili servisten yardım isteyin.
Call Now Button444 78 56