Ferroli kombi su akıtıyor şikayeti bu markanın kombilerini kullanan kullanıcıları tarafından en fazla dillendirilen şikayetlerden birisidir. Öncelikle suyun kombiden mi yoksa peteklerden ya da borulardan mı aktığı konusu önemli bir noktadır. Kombi aşağıdaki durumlarda su akıtabilir;

 • Kombiye fazla su basıldığında
 • Kombi su basıncı yükseldiğinde
 • Parçalarda yaşanan kırılma, bozulma gibi durumlarda

Kombilerin yıllık periyodik bakımı aksatıldığında su akıtma hadisesi en sık görülen ve yaşanan konulardan birisidir. Bunun önüne geçmek için mutlaka kombilerin senelik yapılması gereken periyodik bakımı aksatılmamalıdır. Bunun yanısıra kombinin su akıtmasının birçok nedeni olabilir. Arızalanan birçok parça kombinin su akıtmasına neden olabilir. Bu parçaları saymak gerekirse,

 • Pompa
 • Emniyet ventili
 • Blok
 • Doldurma musluğu
 • Plaka-ana eşanjör
 • Genleşme tankı
 • Ferroli kombi su akıtıyor şikayeti karşısında kullanıcıların yapacağı hiçbir şey yoktur. Bu durum karşısında kombinin alt tarafında bulunan sağdan ikinci sıradaki vana kapalı konuma getirilip borunun içinde kalan sıcak suyun bitmesi beklenilmelidir. Gelecek olan Markaya ait teknik servis hizmeti veren ekip sorunu yerinde görüp arıza tespitini yapacaktır. Daha sonra tespit edilen arızaya bağlı olarak parça değişimi ya da parça onarımı yaparak su akıtma sorununu giderecektir. Ancak yukarıda da belirtildiği üzere bu tür sorunlarla ve başka sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka kombi ve peteklerin yıllık periyodik bakımı aksatılmamalıdır.

  9 thoughts on “Ferroli Kombi Su Akıtıyor

  1. Gerçekten çok faydalı bir site. Ne zaman kombimizle ilgili bir sıkıntı yaşasak artık önce buraya bakıyoruz.

  2. hakikatten sıkıldım ya, kombiye 10.000TL de versen bir arıza çıkartıyor illa, önemli olan doğru kişi ile çalışmak

  3. Ferroli kombi satın almıştım. Evde tek kaldığımdan kombiyle çok ilgilenemiyordum. Bakımını da aksatmışım. Bir süre sonra kombimin su akıtmaya başladığını fark ettim. Yine çalıştığım için çok ilgilenemedim. Bugün bu probleme bir bakayım dedim ve bu yazıyla karşılaştım. Aslında önemli sebeplere yol açabiliyormuş kombinin su akıtması. En kısa sürede bir teknik servis çağırıp kombime baktıracağım.

  4. Ferroli kombi sahibiyiz. Kombimiz bugün su akıtmaya başladı. Bilindik bir kombi markası olmasına rağmen bu siteden başka yerde ne yapacağımız hakkında bilgi bulamadık. Vallahi site sayesinde bilinçlendik. Biz de evde sürekli su aktıkça, akan bölgeyi silip, temizliyorduk. Az önce servisi aradık ve konu ile ilgili detaylı bilgi aldık.

  5. Geri bildirim: Eca Kombi Su Akıtıyor

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  444 78 56