Demirdöküm kombi musluk suyunu ısıtmıyor sorunu sıklıkla karşılaşılan durumlar arasında bulunmaktadır. Çeşmenizi açtığınız zaman kombi devreye girmiyor ve sıcak su elde edemiyorsanız kombinizde herhangi bir uyarı ışığı var mı diye kontrol etmelisiniz. Kombi ekranındaki uyarılar arızayı sizlere bildirmektedir. Sıcak su vanası açık mı diye kontrol de sağlayabilirsiniz. Kombi çalışıyor ama su ılık akıyor ve ısınmıyorsa kombideki su derecesini yükseltmeniz gerekir. Tesisata bağlı bir problem yaşıyorsanız sıcak su hattına diğer hattaki su karışmış olabilir.

Demirdöküm Kombi Musluk Suyunu Isıtmıyor Neden?

Cihazınızın su baremini kontrol etmeniz de önemlidir. Bütün kontrollerinize rağmen sorun devam ediyorsa bu problemin kaynağının incelenmesi gerekir. Kombinizin musluk suyunu ısıtmamasının nedenlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Akış şalteri arızası olabilir.
  • Eşanjör arızası ortaya çıkmış olabilir.
  • Fan arızası ile karşılaşmış olabilirsiniz.
  • Vana, conta, pompa gibi parçalar arızalı ya da eskimiş olabilir.
  • Batarya arızası olabilir.
  • Anakart arızası oluşmuş olabilir.

Servis çağırarak kombinizin genel durumunu öğrenmeniz oldukça önemlidir. Demirdöküm servisi kombi bakımı hizmetlerinden faydalanarak sorunun çözülmesini talep edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Demirdöküm kombim suyunu ısıtmıyor, ne yapabilirim?

Öncelikle kombinin elektrik ve gaz bağlantılarını kontrol edin. Eğer bağlantılarda bir sorun yoksa, kombinin su basıncını kontrol edin. Eğer su basıncı normalin altındaysa, kombi suyu ısıtmayacaktır. Ayrıca, kombinin filtresinin tıkalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Tüm bu kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse, profesyonel bir kombi servisi çağırmak en iyi seçenektir.

Kombim sıcak su üretmiyor, ne yapmalıyım?

Öncelikle kombinin su basıncını kontrol edin. Daha sonra, kombinin sıcak su ayarlarını kontrol edin. Eğer sıcak su ayarları doğru değilse, kombi sıcak su üretmeyecektir. Ayrıca, kombinin filtresinin tıkalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Tüm bu kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse, profesyonel bir kombi servisi çağırmak en iyi seçenektir.

Kombim yanıyor ancak ısınmıyor, sorun nedir?

Bu sorun, kombinin su basıncının düşük olması veya kombinin filtresinin tıkalı olması nedeniyle olabilir. Öncelikle, kombinin su basıncını kontrol edin ve normalin altındaysa, su basıncını artırmak için su basıncı regülatörünü kontrol edin. Daha sonra, kombinin filtresini kontrol edin ve gerekirse temizleyin. Sorun devam ederse, profesyonel bir kombi servisi çağırmak en iyi seçenektir.

Kombim sıcak su üretiyor ancak radyatörler ısınmıyor, ne yapabilirim?

Kombinin su basıncını kontrol edin. Daha sonra, kombinin radyatör vanalarının açık olduğundan emin olun. Eğer radyatör vanaları kapalıysa, kombi radyatörlere su göndermeyecektir ve radyatörler ısınmayacaktır. Ayrıca, kombinin filtresinin tıkalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Tüm bu kontrolleri yaptıktan sonra sorun devam ederse, profesyonel bir kombi servisi çağırmak en iyi seçenektir.

Kombimden su sızıyor, ne yapabilirim?

Öncelikle, kombinin bağlantı noktalarını kontrol edin. Eğer bağlantı noktalarında bir sorun yoksa, kombinin su basıncını kontrol edin. Eğer su basıncı normalin üzerindeyse, kombi su sızdırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56