Bu yazımızda cihaz üzerinde herhangi bir ekran paneli bulunmayan Baymak marka kombilerin Baymak Kombi Işığı Yanıp Sönüyor şeklinde tanımlanan arızları detaylı bir şekilde inceleyip kaleme aldık. Öncelikle Baymak Kombi Işığı Yanıp Sönüyor ise üzerindeki farklı renklerdeki ledlerin her biri farklı bir hataya işarettir. Sıralamak gerekirse;

Kombi Yanıp Sönüyor

Aralıklı Bir Şekilde Yanıp Sönen Yeşil Led
Eğer kombinizde yeşil renkli led aralıklı bir şekilde yanıp sönüyorsa bu bir arıza ya da hata değildir. Kombinizin kullanım suyunda veya merkezi ısıtma devresinde yandığını gösterir.

Yanıp Sönen Turuncu Led
Kombinizin panelinde turuncu renkli led yanıp sönüyorsa bu kombinizin bakım zamanı geldiğini gösterir. Büyük arızalara sebebiyet vermemesi açısından en kısa sürede teknik servis ekibine kombinizin bakımını yaptırın.

Yanıp Sönen Yeşil Led
Baymak marka kombinizin panelinde yeşil renkli led yanıp sönüyorsa bu bir kilitlenmedir. Kombinizin iletişim hattında, alev kaybında, sıcaklık korumasında veya parametresinde sorun olmuş olabilir. Teknik servis çağırın.

Yanıp Sönen Kırmızı Led
Kırmızı renkte yanıp sönen led kombinizin arızalandığını gösterir. Bu arızanın birçok nedeni olabilir. Teknik servis ekibinin gelip arıza tespiti yaptıktan sonra müdahele etmesi gerekir.

Yanıp Sönen Turuncu Led
Turuncu renkte yanıp sönen led kombinizin baca süpürme pozisyonunda olduğunu gösterir. Bu durumda teknik servis ekibinden yardım almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56