Kombiler özellikle kış aylarında insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Fakat her elektronik ürün gibi kombiler de arıza verebilmektedir. Bu arızalar da günlük hayatta birçok aksaklığa neden olur. Gelişen teknoloji ile birlikte artık diğer elektronik eşyalarla birlikte kombilerin de üzerinde o anlık çalışma durumunu ya da karşılaştığı hatayı koduyla birlikte göstermesi için küçük led ekranlar bulunur. Bu sayede cihazın çalışma durumu veya hata kodu ise sorunun nereden kaynaklandığı kolayca tespit edilir. Kombilerde arızaların belirli kodlarla isimlendirilmiş olması arızanın nereden kaynaklandığı konusunda kullanıcılara kolaylıklar sağlamaktadır. İnternetten küçük bir araştırmayla sorunun nereden kaynaklandığı öğrenilir ve ona göre müdahele edilir ya da teknik servis çağırılır. İmmergas kombi ıslık sesi ile alakalı şikayetiniz varsa bu şikayet sık karşılaşılan kombi arızalarından birisi olarak bilinir.

Kombinizden ıslık sesine benzer ses gelmesinin birden çok sebebi olabildiği gibi sıcak suyu açtığınızda bu ses ile karşılaşıyorsanız genellikle bu sorun kombi su akış türbini yıpranmasından bazen ise kombi eşanjöründe meydana gelen aşırı ısınma sebebi ile meydana gelmektedir. Suyu kıstığınızda kombi çalışmaya devam ederken; ses azalıyor veya kayboluyor ise sesin nedeni kombinizin parçası olan akış türbinidir.

Bu sorun göz ardı edilmemesi gereken bir durumdur. Islık sesinin sebebi su akış türbini ise bu cihazın değiştirilmesi gerekir. Islık sesinin sebebi;

  • aşırı ısınma ise ntc sensör,
  • aşırı kireçlenme
  • üç yollu vana

kaynaklı olmak üzere 3 kaynaklı sorun olabilir. Arızanın net teşhisi ve çözümü için servis çağırmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56