Elektronik eşyalardan en kıymetlimiz olan kombiler doğalgaz, elektrik ve su ile çalışan hayatımızın olmazsa olmazı olmazıdır. Hali ile elektrik ile çalışan kombiler kesintisinde çalışmamaya başlamaktadır. Su kesintisinde ise kalorifer konumunda bulunan kombiler tesisat suyu bitene kadar çalışır. Doğalgaz kesintisinde ise hiçbir konumda çalışmaz ve mutlaka doğalgaz yokluğu sebebi ile arızaya geçerek size uyarı verir.

İmmergas Kombi Ateşleme Yapmıyor

İmmergas kombilerde bulunan İmmergas kombi ateşleme yapmıyor sorunu ile ilgili konulara değinerek İmmergas kombi neden ateşleme yapmaz ya da ateşleme yapmadığında ne yapmak gerekir? hangi parçalarında sorun olabilir? Gibi soruların cevabı olmak için birkaç öneride bulunacağız. Ekranınızda bu arızayı gördüğünüzde dairenizde gaz var mı yok mu kombiye gaz geliyor mu kombiye gaz geliyor mu diye kontrol etmeniz gerekir.

  • İlk olarak ocağınıza gaz geliyor mu bakmanız gerekli.
  • Eğer ocağınıza gaz geldiği halde kombiniz çalışıyorsa bi de kombinizi kontrol etmeniz gerekir.
  • Ama eğer ocağınıza da gaz gelmiyorsa dış kapıda yer alan gaz vanasından doğalgazın açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.
  • Gaz vanası boru ile aynı hizada ise açık demektir.
  • Değilse aynı hizaya getirmeniz gereklidir.
  • Tüm bunlar düzgünse sorun kombinizde diyebiliriz.

Dairenize gelen gazdan eminseniz ve ocağınız yanıyorsa kombinizi resetleyebilirsiniz. Kombi resetlemesi her İmmergas kombi model ve çeşidinde değişiktir. Modelinize göre resetlemenizi yapabilirsiniz. Gereken kontrolleri yapmanıza rağmen yine de kombinizde ateşleme sorunu devam ediyorsa bir profesyonel yardım almanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56