Kombiler su tesisatından aldığı suyu, doğalgaz ile sağladığı ateşleme sistemi sayesinde ısıtarak tüm mekanı dolaşan peteklerin bağlı bulunduğu tesisata gönderen cihazlar ile ısınma işlemleri ekonomik şekilde karşılayan elektronik cihazlardır. Ayrıca suyu ısıtıyor olması sebebi ile de mutfak ve banyoda sıcak su ihtiyacını da aynı anda karşılayabilmek mümkündür.

Kombi cihazlarının temel çalışma prensibi kendi bünyesinde su bulunmadığı takdirde sürekli devrede bulunmamasıdır. Kombilerde çalışma sistemi ise tamamı ile odanın belirlenen sıcaklık seviyesinin altına düştüğünde ve musluklarında sıcak suyun açılması ile devreye girmesi ile gerçekleşir. İmmergas kombilerde görülen İmmergas kombi devreye girmiyor sorunu ile karşı karşılaşıldığında bunun temelinde 3 farklı sebep ve olasılık bulunmaktadır. Fakat söz konusu üç kombi arızası da tamamı ile profesyonel ve uzman kişiler tarafından bakılması ve müdahale edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu sorunun meydana gelmesi;

  • Kombi fan motoru arızası,
  • Kombi anakart yani elektronik kart arızası

Bunlardan birisi meydana gelmiş olabilir. Bu şekilde kombi devreye girmediğinde sorunun oluşmasında neden olan bu parçaların genellikle tamiri mümkün olmadığı için yenisi ile değişiminin sağlanması gerekmektedir. Bunun için ise kombiyi ve kombi teknolojisini yakından tanıyan uzman kişiler tarafından kombinin sökülmesi ve yerine kombinin orijinal yedek parçalarının takılması gereklidir ki sorun anca böyle çözülebilir. Bu işlemler yapıldığı takdirde devreye girmeme problemi bu şekilde hallolabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56