İmmergas kombi derecesi kendiliğinden yükseliyor sorunu kullanıcılar tarafından gelen şikayetlerin başında geliyor. Sizin de eğer böyle bir probleminiz var ise muhtemelen kombilerin derece gösterme prensibi hakkında bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Bu ise bu yazımızı okumanız ile mümkün.

Kombinin Derecesi Birden Yükseliyor

Kombi kaloriferi ya da sıcak su konumu nerede olursa olsun konumu fark etmeksizin ekranında sadece ayarladığınız ısı derecesini gösterir. Birkaç saniye kadar da ayarlanan dereceyi ekranda gösterir. Daha sonrasında kombi su sıcaklığı ekranda belirir. Mesela örnek vermek gerekir ise yani kombinizi 30 dereceye getirdiniz diyelim bir süre sonra ekranda 40 derece yazdığını görebilirsiniz. Fakat normalde derece 40dereceye çıkmaz. Kombi suyunun sıcaklığı 40 dereceye çıktığı için ekranda bu yazı çıkar.

Kombiniz yine sizin ayarlamış olduğunuz 30 derece üzerinden çalışmasını yapar. Kombi hangi konumda kullanılırsa kullanılsın petekleri çalıştırdığınız an ekranda ayarlanan ısı görünür ve ısı ayarlamasını bıraktıktan sonra derece zamanla yükselir. İstenilen ısıtma sağlanıldığında derecenin düştüğünü ekranda ve sıcaklığı görebilirsiniz. Aynı şekilde sıcak su musluğunu açtığınız zaman da ekranda ayarlanan ısı görünmeyecektir. Ayarlanan derece artacak, musluğu kapattığınızda ise derecede düşme meydana gelecektir. Yani kullanıcılar bunu bir sorun olarak algılamamalıdır. Bu olağan bir durumdur. Kombilerin dereceleri gösterme prensibidir.

Ancak bunu ekstra belirtmek gerekirse eğer olarak ayarladığınız ısının üzerinde bir sıcaklık elde ediyorsanız, en yakınınızda bulunan İmmergas teknik servisinden yardım talebinde bulunmanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56