İmmergas kombi su az akıyor sorunu için bu sorunda asıl anlatılmak istenen suyun az olması değil musluğun suyunun tazyiğinin düşük olmasıdır. Mesela duş sırasında ya da mutfakta bulaşık yıkarken musluğu açtığınızda akan su iğne gibi ince ise bu bir sorundur.Musluğun sıcak su kısmında mı bu sorun yaşanıyor yoksa hem soğuk hem sıcak su olmak üzere ikisinde de mi bu sorun yaşanıyor bunun yanıtı çok önemlidir ve çözümü de bu durumlara bağlı olarak değişmektedir. Hem soğuk hem de sıcak suyun tazyiği düşükse;

immergas Kombi Sıcak Su Az Akıyor

  • Bölgede bulunan su idaresinden gelen suyun basıncı düşük olabilir.
  • Binaya veya daireye gelen su borularında tıkanıklık olabilir.
  • Su borularında daralma olabilir.
  • Su saatinin vanası kısık olabilir.

Bu durumlarda sizin kullanıcı olarak yapmanız gereken öncelikle su saat vanasının ayarına bakmanızdır. Eğer kısık ise açmanız gerekir. Açmanıza rağmen musluğu hem sıcak hem soğuk kısmında tazyik yine düşük ise bu konuda tesaisattan yardım almanız öncelikli tavsiyemizdir. Daha sonra tesisatta sorun olmadığı halde hala sorun devam ediyorsa kombi için teknik ekip çağırabilirsiniz.

Eğer soğuk su tazyiği yüksek sıcak su tazyiği düşükse;

  • Az tazyik gelen musluğun filtresine bakılıp sökülüp tekrar yerine takılır. Sorun düzelir ise kullanılmaya devam edilir.
  • Kombi altındaki sıcak su borusu içerisindeki filtreyi sökerek temizledikten sonra yerine takıldığında sıcak su tazyiği kontrol edilir düzelirse kullanılmaya devam edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56