Bu yazımızda kullanıcılar tarafından karşılaşılan İmmergas kombi sarı ışığı yanıp sönüyor sorunu ile alakalı sorununun nasıl çözülebileceğinden bahsedeceğiz. İmmergas Eolo Star model hermetik kombilerde ekranda arıza kodları yanıp sönerek belirir. Ekranda sabit duran ısı derecesidir.

Kombide Sarı Işık Neden Yanar?

Kombiler günlük hayatımızda neredeyse en çok kullanılan ve bu bağlamda da en çok arıza veren elektronik eşyalardan birisidir. Bu arızalar meydana geldiğinde insanların günlük yaşamlarını aksatmaktadır. Kullanıcılar bu arızalar karşısında kimi zaman teknik servis ekibinden destek almak zorunda kalsa da bazen internet vasıtasıyla küçük bir araştırma yaparak birkaç işlemle bu arızaları kendileri giderebildiği için ilk tercihleri internetten yardım almaktır.

İmmergas kombinizin ekranında yanıp sönen bir rakam görürseniz eğer cihazınızda yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu ve arızalandığını anlamalısınız. İmmergas kombi Eolo Star modelli kombilerde karşılaşılan arıza kodları ve anlamları ile alakalı olan E harfli kodlar arkasında yanan numaraya bağlı olarak değişmektedir. Önce E harfi sonra arıza kodu sarı ışık ile yanıp söndüğünde basınç problemi var demektir.

Tesisat su basıncının 1 barın altına düşüp sıfıra yakın olduğunu ve tesisatın suya ihtiyacı olduğunu belirtir. Bu sebep ile kombinizin su basma kısmından 0.5-1 barın altına düşen kombinizin basıncını 1.5 bar üstüne çıkarırsanız sorun hallolacaktır. Sorun hala devam ettiği takdirde bir teknik servisten yardım almanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56