Kombi Ateşleme Yapıyor Sonra Sönüyor sıkıntısını yaşayan birçok kombi kullanıcısı olabilmektedir. Kombilerdeki ateşleme sistemi oldukça önemlidir. Kombiniz ateşleme yapmazsa çalışmaz. Bazen de ateşleme yapar fakat kısa sürede söner. Böyle zamanlarda bazı arızalar yaşanıyor demektir. Ateşleme bir nevi çakmak görevinin yerine getirilmesi anlamına gelmektedir. Gazı alevlendiğiniz zaman kombi çalışacak ve suyu ısıtacaktır.

Ateşleme yapmayan ya da yapsa bile hemen sönen kombiler için cihazınızı resetleyerek sorunun giderilip giderilmediğine bakabilirsiniz. Giderilmediyse servis yardımı alarak cihazınıza bakım yaptırmalısınız. Çünkü bu soruna bakım yapılmayan kombilerde sıklıkla karşılaşılmaktadır.

Kombi ateşleme yapıyor ve sonra sönüyorsa nedenleri şunlar olabilir:

  • Ateşleme elektrotunda sorun yaşanıyor olabilir.
  • İyonizasyon çubuğu oksitlenmiş ya da paslanmış olabilir.
  • Brülör arıza yapmış olabilir.
  • Anakartta sorun olabilir.

Kombi Ateşleme Yapıyor Sonra Sönüyor sorununun giderilmesi için servisi aramalı ve yardım talep etmelisiniz. Kombi Servisi başvuracağınız adres konumundadır. Arızaya kesin çözüm getirmek için teknik personeller sizlere yardımcı olacaktır. Karşılaştığınız bütün sorunlarda bilinçsiz müdahale yapmamalı ve servis yardımı almalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56