Kombi e1 hatası alan kişiler, bu hatayı kısa bir işlem ile düzeltebilirler. Özellikle soğuk havalarda sıklıkla meydana gelen, ateşleme kaynaklı bu hata kodu, ustalık gerektirmeyen, pratik bir şekilde çözülebilecek bir hatadır.

Kombi E1 Hatası Nasıl Çözülür?

Kombi e1 hatası nasıl çözülür sorusuna yanıt arayan kişiler, uygulayabilecekleri pratik yöntemlerle bu sorunu çözebilirler. Hatayı çözmek için uygulayabileceğiniz yöntemler şu şekildedir;  

  • İlk yöntem; kombinizin fişini çekin ve fişi ters çevirerek tekrar takın. Yönünü değiştirdiğiniz fiş, E1 hatasını ortadan kaldıracaktır.
  • Bir diğer yöntem; kombinin altında bulunan yoğuşma borusunu, takılı yerinden sökün ve altına bir kova yerleştirin. Bu sayede; soğuk havalarda boruda donan su, kombinin düzgün çalışmasını önleyemeyecek ve boşaltılması gereken su doğrudan kovanın içine dolacaktır. Yaptığınız bu işlem sayesinde E1 hatası çözülmüş olur.
  • Kombide E1 hatasının devam etmesi durumunda, kombi üzerindeki reset düğmesine 10 saniye basarak yeniden başlatma işlemi yapabilirsiniz.
  • Reset sonrası düzelmeyen ya da tekrar eden E1 hatası durumunda, kombiye bir kez daha reset atabilir ya da vanayı kapatıp açarak kombiyi yeniden başlatabilirsiniz.

Bu yöntemleri uygulamanıza rağmen hatanın devam etmesi durumunda, yetkili servise danışmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56