Kombiden ses gelmesi tehlikeli mi sorusu; özellikle soğuk havalarda sık duyulan, genellikle fan motorundan kaynaklanan bir problemdir. Bunun dışında; pompa motoru ve valfler, kombinin rahatsız edici seviyede ses çıkarmasına sebep olabilir. Bu sorunun çözümü için de birtakım yöntemler bulunmaktadır.

Kombiden Ses Geliyorsa Ne Yapılmalı?

Kombiden ses geliyorsa ne yapılmalı sorusuna yanıt arayan kişiler, öncelikle sorunun kaynağını tespit etmelilerdir. Kombiden gelen ses sorununun kombi ustası tarafından analiz edilmesi gerekir. Yetkili personel, kombiden rahatsız edici düzeyde sese yol açan parçayı tespit ederek hatayı ortadan kaldıracaktır. Hatanın çözümü şu şekildedir;

  • Ses, fan motorundan kaynaklanıyor ise; motor temizlenmelidir. Temizlenen fan motoru, ses yapmadan çalışmaya başlayacaktır.
  • Fan motoru temizlendikten sonra ses sorunu devam ediyorsa, motor değiştirilmelidir.
  • Ses sorunu, pompa ya da valflerden kaynaklanıyorsa; sorunlu olan parça değiştirilmelidir. Bu tür parça değişimlerinin yetkili servis tarafından yapılması gerekir.

Parça değişimlerinin, yetkili servisler tarafından yapılması önerilir. Yanlış bir tamir işlemi uygulanması, makinede daha büyük problemlere yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56