Kombi kış konumunda çalışmıyor ve bu konu özellikle mevsim geçişlerinde sorun oluşturuyorsa, kombinizi kış konumuna doğru şekilde aldığınızdan emin olmanız faydalı olacaktır. Kış konumu ve sıcak su kısmı birlikte aktif olduğunda, normal çalışma seyrinde petekler kolaylıkla ısınmaktadır. Bazen de kullanıcının gözünden kaçan küçük ihmaller, arıza olduğu düşüncesini akla getirebilmektedir.

Musluktan sıcak suyun normal şekilde gelmesi fakat kış konumuna alındığında kombinin petekler için su ısıtmaması probleminde, kombiyi yaz moduna geçirip, bu esnada musluktan sıcak su geldiğini görebilirsiniz. Kombi ateşleme yapar ancak kapanır ve hiç çalışmaz. Bu durum yaz moduna geçildiğinde görülmemektedir. 

Kombinin basınç seviyesinin düşmesi, kış modunda çalışmamasına neden olabilmektedir. Kombinin 1-2 bar aralığında olup olduğuna bakarak, sorunun basınç düşmesinden kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Kombiyi Kış Konumuna Aldığınızda Petekleriniz Isınmıyorsa Yapılabilecekler

Kombi kış konumunda çalışmıyor ve petekler ısınmıyorsa, bunun kullanıcının müdahalesiyle düzelebilecek bir sorun olmadığını bilmek gerekir. Derhal bir yetkili servisle görüşerek, kombiye müdahale etmeden servisin gelmesi beklenmelidir.

  • Sorunun çözümü için, petek vanalarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Kombi altındaki tesisat vanalarının açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Tüm kontroller yapıldığında petekler hala ısınmıyorsa, yetkili servis çağırılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56