Kombi kapalıyken petekler ısınıyor sorunu yaşıyorsanız bu durumun birçok sebebi olabilir. Peteklerin yaz konumundayken ısınmasının nedenleri üç yollu vana, anakart ve ntc sensörünün zarar görmüş olması olabilir. Kombide petek konumu kapalı olduğu halde petekleriniz ısınıyorsa eğer büyük ihtimalle bunun sebebi üç yollu vananın hasarlı olmasıdır. Çünkü üç yollu vananın görevi kombi içerisindeki sıcak suyu kalorifer ile birbirinden ayırmaktır.

Kombi Kapalıyken Petekler Neden Isınır?

  • Kombinin sensörü arıza yapmış olabilir. Ntc sensör ismiyle de bilinir. Bütün kombilerde sıcak su için ayrı ve kaloriferler için ayrı ayrı sensörler bulunur. Bu parçaların arıza yapmış olması durumunda petekler kombi kapalı olmasına rağmen ısınır.
  • Beyin görevi yapan kombinin anakartı hasarlanmış olabilir. Tamiri veya değişimi yapılmalıdır.
  • Her kombinin vazgeçilmez parçası olan üç yollu vana bozulmuş olabilir. Üç yollu vana kombinin içindeki sıcak suyu ile kaloriferleri birbirinden ayıran en önemli parçadır.

Peteklerin kapalı olmasına rağmen petekler ısınıyorsa teknik servisten yardım alınmalıdır. Parça tamiri veya değişimi yapılarak sorun çözülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56