Kombi eşanjör arızası nasıl anlaşılır sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır.  Eşanjörün görevi, brülör kısmından su alarak bu suyu ısıtmaktır. Eşanjörünüzde arıza olduğunu düşünüyor iseniz, genelde ilk karşılaşılan belirti peteklerinizin az ısıtmasıdır. Kombiniz çok yüksek derecede olsa dahi, peteklerinizde yeterli ısınma göremeyebilirsiniz.

Kombi Eşanjör Arızası Nasıl Anlaşılır ?

Kombi eşanjör arızası nasıl anlaşılır sorusunda akla gelen ilk cevap, peteklerde yeterli ısınma görememektir. Fakat, kombinizin eşanjörü arızalandığında tek bu belirti görülmemektedir. Eşanjör arızalandığında, peteklerin ısınmaması dışında birçok belirti de gösterebilmektedir. Bu belirtiler aşağıda sıralanmıştır :

  • Sadece yeterli ısınamama değil, bazen fazla ısınma problemi de görülebilmektedir. Aşırı ısınma problemi, tıkanma meydana geldiğinde görülebilmektedir.
  • Eğer kireçlenme problemi yaşanıyorsa, peteklerin yeterli ısınamadığı görülebilir. Kireçlenme sonucu, eşanjör sıcak suyu iletemeyebilir.
  • Eşanjörünüzde delinme meydana gelmiş olabilir.
  • Kombiniz eğer açık bir balkonda korunmasız bir halde ise, donma sorunu meydana gelmiş olabilir. Aşırı soğuk hava şartlarında, kombinizde donma veya çatlama meydana gelebilmektedir. Bu durumda kombiniz çalışmayı tamamen durdurur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56