Kombide D1 Ne Demek bu bir arıza uyarısı mı diye merak edenler için şunu söyleyebiliriz; D1 kombiniz su almaya başladığında ortaya çıkmaktadır. Birçok markadaki kombilerde bu uyarıya rastlanmaktadır. Kombi içindeki sıcak su çekilirken bu kod ortaya çıkmaktadır. Musluk işareti de yanarak suyun boşaltımı sağlanmaktadır. Daha sonra iki uyarı ışığı da kendiliğinden yok olacaktır. D1 uyarı niteliği taşımaktadır. Sizi bilgilendirmektedir.

Arıza olarak değerlendirilmez. Ama kombinizde bu uyarı kodu hiç yok olmuyorsa o zaman bazı arızalar gündeme gelmiş demektir. Kombileriniz yaz ve kış mevsimlerinde hep kullanılır. Düzenli bakımı yapılmazsa oluşan arızalar bazı kodlarla ekranda belirir. Bu gibi durumlarda destek almanız gerekir. D1 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Elektronik kart arızası
  • Gaz valfi arızası olabilir.

Kombide D1 uyarısının yok olmadığı zamanlarda teknik yardım almanız önemlidir. Kombi Servisi bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Bilinçsiz müdahale yapmak yerine servis yardımı almak her zaman daha akıllıcadır. Verimli çalışması istenilen kombilerde bu önemli bir durumdur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56