Kombide E01 Hatası ateşleme sorunu ile alakalıdır. Birçok markada bu arıza kodu ile karşılaşılmaktadır. Kombileriniz verimli çalıştığı zamanlarda hayat kalitenizi yükselterek sizlere konforlu bir yaşam sunmaktadır. Ama sorunlu olduğu dönemlerde de oldukça can sıkıcı bir durumla karşı karşıyasınız demektir. E01 hatasını görenler öncelikle cihaza gaz geliyor mu diye kontrol etmelidir. Kombi vanasının açık konumda olmasını sağlamalıdır.

Herhangi bir sorun yoksa arıza kodunun düzelmesi için kombinize reset atabilirsiniz. Yine düzelmediyse servis yardımı almanız gerekmektedir. Servisler sizlere yardımcı olarak kombilerdeki sorunların giderilmesini sağlamaktadır. E01 hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Ateşleme elektrotunda sorun olabilir.
  • İyonizasyon çubuğunda sorun olabilir.
  • Gaz vanası problemi oluşmuş olabilir.
  • Anakart arıza yapmış olabilir.

Kombide E01 Hatası sonucunda cihazınız ateşleme yapmadığı için çalışmayacaktır. Sorunun giderilmesi Kombi Servisi tarafından oldukça kolaydır. Parça değişimi ile arızalı olan parçalar yenisiyle değiştirilir. Böylece kombiniz de performanslı çalışmaya devam edecektir. Kombi ekranlarında gördüğünüz arıza kodlarının hepsinin bir anlamı vardır. Servislerde bulunan teknik elemanlar sorunlarınızı çözecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56