Kombide E1 Arızası birçok kombi markasında rastlanan bir arıza kodudur. Genellikle ateşleme sorununu sizlere anlatmaktadır. Kombiniz ateşleme yapmazsa hiç çalışmayacaktır. Gaz, elektrik olsa bile ateşleme yapmayan kombiler çalışmaz. Kombide çakmak görevi gören parçaların arızalanması bu soruna neden olmaktadır. Kombilerinizi kullandığınız sürece bazı sorunlarla karşılaşmanız oldukça doğaldır. Kışın ısınmak, yaz-kış sıcak su ihtiyacınızı karşılamak için kombileriniz hep çalışmaktadır. Her modeldeki kombilerin bakıma ihtiyacı bulunmaktadır.

Yıllık bakımları düzenli yapılan kombiler performanslı bir şekilde çalışacaktır. Hem büyük arızalarla karşılaşmazlar hem de uzun ömürlü olurlar. O yüzden kombi bakımlarını aksatmamalısınız. E1 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Ateşleme elektrotları sorun yapmış olabilir.
  • Gaz valfi arızası oluşmuş olabilir.
  • İyonizasyon sorunu ortaya çıkmış olabilir.
  • Anakart problemi yaşanıyor olabilir.

Kombide E1 Arızası ile karşılaşan kişiler cihazlarını resetleyerek durumun düzelip düzelmediğini kontrol edebilirler. Cihazdaki elektriği tamamen kestiğinizde sorun yok olabilir. Ama tekrar çalıştırdığınızda aynı sorunu yaşarsanız Kombi Servisi yardımı almanız gerekecektir. Servis teknik personelleri sorunu tespit ederek gerekli tamir yöntemini uygulayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56