Kombide E5 Ne Demek diye araştırma içine girdiyseniz kombi ekranında bu uyarı kodu ile karşılaşmışsınız demektir. Kombiler arızalarını ekrandaki bazı kodlarla belli ederler. Her parça arızasının kodu ve numarası farklıdır. E5 arızası birçok markada görünen bir arıza kodudur. Genellikle E5 hava akış problemini anlatırken kombinin kablolarında kısa devre olduğunu da sizlere bildirmektedir.

Bu arıza ile karşılaşan kombiniz hangi markada olursa olsun çalışmayacaktır. Cihazınızın iç aksanlarının incelenerek arızaya neden olan parçanın belirlenmesi gerekmektedir. Bu konuda servis yardımı almalısınız. Yetkili servisler arızayı tespit ederek yerinde tamir yöntemiyle cihazınızı onaracak ve aktif hale getirecektir. E5 hatasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Prosestat kablo grubu arızalı olabilir incelenmesi gerekir.
  • Kısa devre problemi söz konusu olabilir.
  • Prosestat arızası yani baca çekiş sistemindeki parça arıza yapmış olabilir.
  • Isıtma sensörü arızası olabilir.
  • Anakart arızası olabilir.

Kombide E5 hatası ile karşılaşanlar öncelikle cihazlarının su seviyesini kontrol etmesi sonrasında cihazlarını resetlemesi gerekir. Bu işlemlerden sonra düzelme varsa sorun giderilmiştir. Ama yoksa en kısa zamanda Kombi Servisi yardımı alınması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56