Kombide F1 Ne Demek sorusunun cevabı kullandığınız kombi markasına göre değişebilmektedir. Genellikle kombideki suyun aşırı ısınması olarak bilinmektedir. Kombi çalıştığı zaman suyu ısıtmakta peteklere ya da çeşmelere iletmektedir. Bu su teknik arızadan dolayı peteklere ya da çeşmelere iletilemezse o zaman kaynamasına neden olmaktadır. F1 arıza kodu ile karşılaşanlar öncelikle petek vanalarını kontrol etmelidir. Vanalar kapalı konumda ise su alamayacaktır.

Cihazınızı resetleyerek sorunun düzelip düzelmediğini de kontrol edebilirsiniz. Hala aynı sorunla karşı karşıya olanların servis yardımı alması gerekmektedir. F1 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Petek tesisatında tıkanıklık olabilir. Peteklerin temizlenmesi gerekir.
  • Sirkülasyon pompası arızası gündeme gelmiş olabilir.
  • Gaz valfi arızası olabilir.
  • Anakart sorun yapmış olabilir.

Kombide F1 hata kodu ile karşılaşanlar kombi bakımı ve petek temizliği konusunda yardım almaları gerekir. Kombi bakımı ne kadar önemliyse petek bakımları da oldukça önemlidir. Çünkü devamlı ısınıp soğuyan su petek içlerinin kireçlenmesine ve tortulaşmasına neden olmaktadır. Suyun değiştirilmesi ve temiz suyun ilave edilmesi gerekir. Bu konularda sizlere Kombi Servisi yardımcı olacaktır.

444 78 56