Kombiye En Yakın Petek Isınmıyor sorunu ile karşılaşmış olabilirsiniz. Kış mevsiminde kombinizi belirli bir ısı derecesine ayarladığınızda öncelikle su alacak alınan bu su kombi yardımı ile ısıtılacaktır. Kombinin altındaki kalın boru yardımıyla da ısınan su peteklere iletilecektir. Kombinin yakınındaki peteğin öncelikle ısınmaya başlaması gerekir. Isınan suyun borularla diğer peteklere ulaşması gerekmektedir. Durum böyleyse bir sorun yoktur ama değilse bazı sıkıntılar söz konusudur.

En yakındaki peteğinizin ısınmamasında bazı sorunlar yaşanıyor olabilir. Özellikle peteğin vanasının açık olmasını sağlamalısınız. Vana kapalı konumda kalmış olabilir. Kombinizin su ayarının normal seviyede olması gerekir. Su basıncının 1,5-2 bar arasında olmasını sağlamalısınız. Ayrıca en yakın peteğin mesafesi uzaksa ısınmada güçlük yaşanabilir.

Kombiye en yakın petek ısınmıyor sorununun diğer nedenleri şunlar olabilir:

  • Petek vanası bozulmuş olabilir.
  • Kombide ateşleme sorunu yaşanıyorsa petek ısınmayacaktır.
  • Peteklerin içi kirlenmiş olabilir.
  • Kombiden peteğe giden boruda tıkanıklık olabilir.

Kombiye En Yakın Petek Isınmıyor sorununu çözmek için kombi ve petek bakımı yaptırmanız gerekmektedir. Peteklerin içinde dolaşan su zamanla tortulanacak ve kirlenecektir. Bu suyun boşaltılıp temiz su ilavesi yapılması gerekebilir. Bu konularda sizlere Kombi Servisi yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56