Lambert kombi e01 hatası veriyorsa, kombide ateşleme problemi ve gaz yokluğu olduğunun işaretidir. Bu arıza kodu ekrandaysa, kombinin resetlenmesi yeterli olmayabilmektedir fakat yine de kombinin resetlenmesinin faydalı olacağı söylenebilir. Resetleme işleminin özellikle üç kez yapılması sorunu giderilmesini sağlayabilir. Gaz ve su basıncı, kombi resetlenmiş haldeyken kontrol edilebilir. Bu kontrol işlemleri yapıldıktan sonra kombinin çalışır hale gelmesi de mümkündür. Kombi fişliyse, fişi çıkarıp tekrar takmak sorunu çözebilir.

 Öncelikle kombiye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Gaz vanasının kapalı ya da gazın kesilmiş olması nedeniyle kombi sinyal verebilir. Dairedeki ocaktan gaz gelip gelmediğine bakılarak gaz kontrolü yapılmalıdır.

Lambert Kombi e01 Hatası Nasıl Çözümlenir?

Lambert kombi e01 hatası, genel olarak iyonizasyon ateşleme elektrodu sorunu, anakart ve gaz ya da valfi arızasında kaynaklanmaktadır. Hangi parçanın arızalı olduğunu söyleyebilmek yetkili servisin işidir.

  • Kombide görülen ateşleme sorununda, su basıncının kontrol edilmesi gerekebilir. Su basıncının gereken değerlerde olmaması, bu hata kodunun görülmesine yol açabilir. Su takviyesi yapılarak sorun giderilebilir.
  • Uzun süre gaz kullanılmadığında ya da alt yapı çalışmaları gereği, gazın kombiye gelmemesi durumu söz konusudur.

Kullanıcının yapabileceği işlemler yapılmasına rağmen hala düzelme yoksa, yetkili servis desteği alınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56