Lambert kombi AP hatası birçok kombi modelinde yaygın olarak görülür. Günümüzde daha akıllı ve işlevsel sistemler üzerinden çalışan kombiler kendi arızlarını tespit edebilir ve buna göre aksiyon alabilir. Kombilerin daha akıllı bir hal almasının bir sonucu olan AP hata kodu esasında bir arızaya işaret etmez. Fakat AP hata kodu kombi ekranında belirdiğinde kombi çalışmadan  önce 1-2 dakika bekleme yapar. AP hata kodunun kombi ekranında görülmesi ciddi bir sorun olduğuna işaret etmez. Bununla beraber aP hata kodunu gidermek için yapabilecekleriniz bulunur. 

Lambert Kombi AP Hatası Nasıl Giderilir?

Lambert kombi AP hatası çözümü için şu noktalara dikkat edilmelidir:

  • AP hatası temel olarak bir hataya işaret etmez. AP kodu kombinin anakartın kombi parçalarını kontrol ettiği anlamına gelir. Kombi ekranında AP kodunun görülmesi, anakartın kombi parçalarının çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğini anlayabilirsiniz. İlk açılan Lambert kombiler 1-2 dakika boyunca AP kodunu göstererek parçaları kontrol edecektir. 
  • Kombinizin AP kodunun giderilmesini ve çalışmaya başlamasını istiyorsanız kombi resetleme tuşuna basabilirsiniz. Bu durumda AP kodu kaybolacak ve kombiniz çalışacaktır. AP kodunun kaybolmasını beklemeniz tavsiye edilir. Zira AP kodu kısa sürede kaybolur. Kontrol sırasında parçalarda hata çıkması durumunda AP kodu kaybolur ve sorulu parçaya ait hata kodu gösterilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56