Protherm Kombi Çalışıyor Petekleri Isıtmıyor şikayeti de Protherm kullanıcıları tarafından sıklıkla dile getirilen şikayetlerden birisi olarak göze çarpar. Peteklerin ısınmamsının başlıca nedenleri şunlardır;

  • Petek vanaları kapalı durumda olabilir. Özellikle kış mevsiminden yaz mevsimine girilirken peteklerle bir işi kalmadığını düşünen kullanıcılar petek vanalarını kapatır. Daha sonra tekrar kış mevsimi geldiğinde açmayı unuturlar. Bu yüzden ilk olarak petek vanalarını kontrol edin.
  • Sirkülasyon pompasında bir arıza meydana gelmiş olabilir. Kombi tarafından ısıtılan suyun peteklerde dolaşmasını sağlayan bu parçada bir sorun olduğu taktirde petekler ısınmaz. Bunun için teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.
  • İmbisat tankı arızalanmış veya ömrü tamamlanmış olabilir. Kombinin ısıttığı suyu peteklere itme görevi gören imbisat tankında da bir sorun olursa petekler ısınmaz. Bunun içinde teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısnız.
  • Kombinin periyodik bakımının aksatılması. Kombilerin evinizi ısıtırken çalışma prensibi kombi, ısıttığı suyu iki boru (biri kalorifer borusu, diğeri kalorifer dönüş borusu) arasında devir daim yapar. Bu işlem sırasında ısınan su borular arasında gezinti yaparken suyun içinde bulunan partiküllerini bırakır. Bu partiküller dolaşım esnasında tortu oluşturur. Oluşan tortular bir müddet sonra kısmen balçığa dönüşür. Kombi ve kalorifer peteği üreticileri kombi ve peteklere sıcak suyun sağlıklı bir şekilde gezinmesi için filtreler yerleştirirler. İşte bu filtreler bu balçıklar nedeniyle tıkanır. Bu nedenden devir daim yapması gereken sıcak su filtrelerden geçemez. Bu da peteklerin ısınmasına engel olup, size ısıtmama problemi yaşatır.

 

Yukarıda yazıldığı üzere ilk madde haricinde diğer tüm durumlar için mutlaka teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.

8 thoughts on “Protherm Kombi Çalışıyor Petekler Isınmıyor

  1. ya kış öncesi test edeyim dedim hakikatten petekler ısınmıyor arkadaş ne yapıcaz şimdi yazılanları okuyorum

  2. Kış gelmeden önce bi deneme yapalım dedik aynı sorunla karşılaştık Allah’dan erkenden denemişiz.

  3. Kombim protherm değil alarko marka ama aynı şekilde petekler ısınmıyor. Bu marka için yazdığınız sorunlar benim kombim için de geçerli midir?

  4. admin bey telefon numaranızı göremedim ya da canlı destek hattını sizden yardım almak istiyorum ücretli ücretsiz nasıl ulaşabilirim sizlere

  5. Protherm kombim var. Kombim çalışıyor ancak peteklerim bir türlü ısınmıyor. Artık içerisine hava mı sıkıştı ne oldu bilemediğimden konu ile ilgili araştırma yapmaya başladım. Bu siteye denk geldim. İyi ki de denk gelmişim. Sorunun neyden kaynaklandığını fark ettim. Şu an petekler sıkıntısız bir şekilde yanıyor. Bilgili paylaşım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56