Gelişen teknoloji ile birlikte kombiler insan hayatına olumlu yönden birçok katkı sağlayan elektronik cihazlardan birisidir. Kış mevsiminde ısınma yönünde olsa da dört mevsimde de sıcak su ihtiyacını hızlı ve ekonomik bir şekilde karşılar. Bunun yanında ev ısınması da diğer alternatiflerine göre daha ekonomik ve hızlıdır. Ancak her elektronik ürün gibi kombilerde zaman zaman çeşitli nedenlerden dolayı arızalar verebilmektedir. Ancak Protherm kombi ışık yanmıyor sorunu kullanıcılar tarafından çoğunlukla kombi arızası olarak düşünülse de, aslında büyük ölçüde dairedeki elektrik tesisatıyla alakalı bir sorundur. Bunu kombi arızası olarak değerlendirmek için bir takım kontrollerde bulunmak gerekir. Çünkü protherm kombi ışık yanmıyor şikayeti genellikle kombiye gerekli elektriğin gelmemesinden ötürü meydana gelmektedir. İlk olarak evinizdeki başka bir elektrikli aleti çalıştırmayı ya da direkt evin lambasını yakıp evde elektrik olup olmadığını kontrol edin. Eğer evinizde elektrik var ise kombinin yanında bulunan sigortanın açık olup olmadığını kontrol edin. Sigorta açık konumdaysa kombinin güç düğmesinin açık olduğundan emin olun. Tüm bunları yaptığınız halde muhtemelen kombinizde bir arıza meydana gelmiş olabilir.

  • Cihazınızda bulunan elektronik ana kartın arıza yapmış
  • Cihazın herhangi bir parçasında oluşan arızadan dolayı kısa devre yapmış
  • Kart üzerinde cam sigorta atmış olabilir.

Bu durumda güvenliğiniz açısında kesinlikle herhangi müdahelede bulunmamalı, mutlaka işinin uzmanı olan teknik servisten yardım talebinde bulunmalısınız. Çağıracağınız teknik

servisi arızayı yerinde tespit ettikten sonra güvenli bir şekilde onarımını yapacaktır.

One thought on “Protherm Kombi Işık Yanmıyor

  1. Prothem kombi sahibiyiz. Uzun süredir peteklerimizin çok az yandığını ve daha sonrasında hiç yanmadığının farkına vardık. Petek vanalarını kontrol ettik. Ancak vanalarında herhangi bir sıkıntı olmadığını anladık. Sebebi başka neden olabilir diye araştırırken; bu yazıya denk geldik ve aslında birden fazla sebebinin olduğunun farkına vardık. Teknik servis çağırarak bu problemi bir an önce çözüme kavuşturacağız. Açıklayıcı yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56