Günümüzde insanların yaşadığı evlerin olmazsa olmazlarının başında doğalgazlı olması geliyor. Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınmak ve sıcak suya erişim kolaylığı olmak üzere birçok kolaylık sağlıyor. Kombiler kış mevsiminin vazgeçilmezi olsa da yaz mevsiminde de insanlar için oldukça önem taşır. Ancak elektronik eşyaların doğası gereği herhangi bir neden dolayı arıza yapmaları çok olası bir durumdur. Protherm Kombi Sıcak Su Gelmiyor sorunu da kullanıcılar tarafından sıklıkla dillendirilen şikayetlerden birisidir. Bunun birkaç nedeni olabilir. Kullanıcı olarak cihazı resetlemekten başka yapılacak herhangi bir işlem bulunamamaktadır. Ancak resetleme işleminin 3 kereden fazla olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü 3 kereden fazla reset atılması kombide başka arızaların oluşmasına yol açabilir. Sıcak su gelmemesnin nedenlerine gelirsek;

  • Sıcak su NTC sensörünün arızalanması: Sıcak su NTC sensörü zaman bağlı olarak arızalanabilir. Bu durumda kullanıcı sıcak su problemi yaşar. Teknik servis müdahelesi ile parça değişimi gerektirir.
  • Sıcak su NTC sensörünün kablolarında kopma veya kısa devre yaşanması: Bu arıza da Alarko marka kombinizin banyoya sıcak su vermesine engel olacak başka bir arızadır. Teknik servis ekibi çağırıp, müdahele etmesi beklenilmelidir.
  • Sıcak su NTC borularında nem: Nadir olarak görülse de bu arıza da Protherm marka kombinizin sıcak su vermesine engel olacak başka bir arızadır. İşin uzmanları tarafından nemlenme giderildiğinde sorun ortadan kalkacaktır.

3 thoughts on “Protherm Kombi Sıcak Su Gelmiyor

  1. Zamana bağlı demişsiniz ya, bizim daha bir sene olmadı aynı sorunla karşılaştık. sizce genelde ne kadar zaman sonra böyle bi sorunla karşılaşılması mümkün.

  2. Yeni kombi almak için markalara bakıyoruz da bu protherm markasını ilk kez duyuyorum. Tavsiye eder misiniz acaba?

  3. Prothem kombi kullanıyoruz. Dünden beri evde sıcak su kullanmadığımızı fark ettik. Daha önce böyle bir problemle karşılaşmadığımız için biraz telaşlandık. Ancak bu yazıya denk geldiğimizde teknik servis ile halledilebilecek olduğunun farkına vardık. Neden su ısınmadığının nedenlerini de görebildiğimiz bu yazı bize gerçekten çok faydalı oldu. Yazıyı paylaşanlara teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56