Termodinamik Kombi Bip Sesi size bazı uyarıları veriyor olabilir. Kombiler ilk çalıştığında ses çıkarması normaldir. Kombi devrede olduğu sürece çalışma sesi duyulur. Devreden çıkınca bu ses yok olur. Ama bip sesi sonrasında kombiniz çalışmasını durduruyorsa ve işlevini yapmıyorsa bunun nedenlerinin araştırılması gerekir. Öncelikle kombinizde yeterli su var mı diye kontrol edebilirsiniz. Çünkü kombilerin suyu azalırsa çalışmaz. Kombinin alt tarafında bulunan su doldurma musluğunu açarak su seviyesinin 1,5 bar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kişiler bu müdahaleden başka bir şey yapmadan sorunun devam etmesi durumunda servis yardımı almalıdır. Yapılacak bakımlarla kombinizde karşılaştığınız aksaklıklar da ortaya çıkacaktır. Termodinamik kombiler elektrikle çalıştığı için cihazınızın ve elektrik kablolarının incelenmesi gerekir.

Kombinizdeki bip sesinin nedenleri şunlar olabilir:

  • Fan motorunda arıza ortaya çıkmış olabilir.
  • Ana eşanjör arızalanmış olabilir.
  • Plaka eşanjörü arıza yapmış olabilir.
  • Genleşme tankında sorun yaşanıyor olabilir.

Termodinamik Kombi Bip Sesi sorununda servis yardımı alırsanız daha büyük sıkıntıların da önüne geçmiş olacaksınız. Kombi Servisi teknik personellerinin incelemelerinin ardından sorun tespit edilecek ve giderilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56