Termodinamik Kombi Donuyor sorunu yaşıyorsanız kombinin kurulduğu alan dış ortamda demektir. Kombilerin fazla güneş görmeyen ve çok soğuk olmayan yerlere kurulması gerekir. Onun devamlı güneş ışınları altında kalmaması ne kadar önemliyse soğuk ortamda da olmaması gerekir. Özellikle soğuk iklime sahip olan bölgelerde kombinin açık balkonlara kurulması önerilmemektedir. Yağmur, fırtına, kar, buz gibi olumsuzluklar kombinizin verimli çalışmasını önleyeceği gibi kısa sürede arızalanmasına da neden olacaktır.

Kombi parçalarının donması, cihazın çalışmasını etkilemektedir. Kombide bulunan su donarsa onun çözünmesi ve tesisat borularında dolaşması için hem fazla enerji sarfiyatı olacak hem de kombiniz bu işlemi yaparken zorlanacaktır.

Termodinamik kombi donuyor şikayetinin nedenleri şunlardır:

  • Kombiniz dış ortamda ise soğuk havadan etkilenmiş olabilir.
  • Kombi boruları donarsa bu durum kombinin donmasına da neden olmaktadır.

Termodinamik Kombi Donuyor sorununu yaşamamak için kombinizi soğuk ortamda bulundurmamalısınız. Eğer açık balkonda ise kombi dolabı kullanarak soruna çözüm bulabilirsiniz. Kombi tesisat borularını sarmak yani izole etmek de soruna çözüm olabilir. Donan kombilerde servis yardımı almalısınız. Kombi Servisi bu konuda sizlere yardımcı olacak ve sorunu giderecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56