Termodinamik Kombi Dıt Sesi duyduğunuzda bazı bakımlarını yaptırmanız gerektiği konusunda kombiniz sizi uyarmaktadır. Termodinamik kombiler doğalgazla ve sadece elektrikli çalışan modellere sahiptir. Kombide bulunan su elektrik ya da gazla ısıtılarak pompa yardımıyla peteklere ve çeşmelere iletilmektedir. Bu durumda kombinizin çalıştığına dair sesini duyarsınız. Ama farklı seslerin çıkması bazı arızaların oluştuğunu da ortaya çıkarmaktadır.

Termodinamik kombinizde bulunan parçaların eskimesi onun farklı sesler çıkarmasına nedendir. Bu seslerden birisi de dıt sesi olmaktadır. Kombinin içindeki su sirkülasyonunu sağlayan sirkülasyon pompası arızası buna neden olmuş olabilir.

Diğer nedenleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Bacalı kombilerde bacaların kirlenmesi ya da yıpranması söz konusu olabilir.
  • Üç yollu vana arızası oluşmuş olabilir.
  • Ateşleme gruplarında sıkıntı yaşanıyor olabilir.
  • Suyunda azalma yaşanmış olabilir.

Termodinamik Kombi Dıt Sesi ile karşılaşan kişiler sorunun gerçek nedeninin incelenmesi için servis yardımı alması gerekir. Kombi Servisi aranılarak randevu talep edilmeli ve teknik personellerin soruna çözüm bulması sağlanmalıdır. Böylelikle içinde bulunduğunuz sıkıntılı durumları giderebilir ve kombinizi verimli olarak kullanabilirsiniz.

444 78 56